Doktor i Pisarz, czyli kogo spotkałem na swych genealogicznych ścieżkach.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #30062 przez Jacek Tomczyk
W środę 14 października zapraszamy...

W środę 14 października zapraszamy na kolejny wykład, tym razem spotkamy się z naszym kolegą Włodzimierzem Stefanim z Radomska. To Włodek był jedną z czterech osób, wśród których zrodził się pomysł założenia Towarzystwa.

A o wykładzie napisał tak:
Zapewne niektórzy z Państwa pamiętają popularny swego czasu (niedawno powtarzany) serial tv Wielka miłość Balzaka? Wśród plejady aktorskich gwiazd gra Henryk Machalica odtwarzający jedną z serialowych postaci - doktora Knothe, o tej postaci oraz jego związkach z Balzakiem chcę państwu opowiedzieć."

To nie koniec atrakcji, bo Włodek Stefani wydał swoją nową książkę: "Marcin Andrzej Ziółkowski [1790-1864]. Napoleończyk, Prawnik, Społecznik, Obywatel" i o niej też będzie mowa.

Zaprosiliśmy też Panią Katarzynę Budzowską z Archiwum Urzędu Miasta, która wprowadzi nas w tematykę tzw. "teczek dowodowych".

Spotkanie jak zawsze w Pałacu Ślubów godzina 17.00 ul. Focha 19/21, wstęp wolny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #30063 przez Anna Fukushima
Z satysfakcja, przeczytalam dzis e-mail od p. Wlodka Sefani. Gratuluje wytrwalosci i zapalu w realizacji tego projektu!

Cytuje:

Dzien dobry,

z przyjemnoscią chcę Państwa poinformować, że uchwałą Rady Miasta Radomska, uhonorowano Marcina A. Ziółkowskiego nadając jego imię skwerkowi w pobliżu (vis avis) jego domu przy klasztorze O.O. Franciszkanów.
Myślę, że tym akordem moja misja spopularyzowania i uhonorowania zasłużonego dla mojego miasta człowieka została zakończona, o czym z satysfakcją zawiadamiam (...)

z pozdrowieniami

Włodzimierz Stefani
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie