Koloniści niemieccy w Węglowicach i Puszczewie

Więcej
16 lata 7 miesiąc temu #4631 przez Jacek Tomczyk
Artykuł nie może zostać wyświetlony
The following user(s) said Thank You: Werner Bujotzek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #318 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic Koloniści niemieccy w Węglowicach i Puszczewie
To wątek dyskusji o artykule: Koloniści niemieccy w Węglowicach i Puszczewie

Dzień dobry.

Na początek chciał bym się przedstawić.Nazywam się Romuald Kocher ,urodziłem się we wsi Bieżeń gmina Wręczyca Wielka.
Obecnie mieszkam w Leverkusen /BRD/.Od pewnego czasu zajmóje się zbieraniem informacji o moich przodkach.To znaczy
szukam informacji dotyczących rodu Kocher ze strony mojego ojca /miejscowości Puszczew,Węglowice oraz rodu Kałmuk ze
strony mojej matki / miejscowość Borowe.
W czasie przeglądania stron internetowych natknołem się na Towarzystwo Genealogiczne Ziemi Częstochowskiej i oczywiście na
artykuł Koloniści Niemieccy w Węglowicach i Puszczewie w którym pojawia się nazwisko Kocher.

Przy tej okazji chciał bym sprostować małą niedokładność,cytuje >A było to tak,w Niemczech w okolicy czy też miejscowości lub prowincji Rajland werbowano..........,
z moich informacji wynika że w Niemczech nie było ani miejscowości ani prowincji o nazwie Rajland,prawdopodobnie chodzi tutaj
o region Rheinland/preußischen Rheinprowinz-pruska prowinzja nad Renem.

Pozdrawiam
Roman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #320 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp:Koloniści niemieccy w Węglowicach i Puszczewie
Witam!

Cieszę się, że trafiłeś na naszą stronę. Sam prowadzę poszukiwania na tym samym terenie. Spróbuje Ci pomóc muszę mieć więcej danych. Jakieś daty, urodzenia, ślubu.
Oba nazwiska są bardzo popularne na terenie starej XIX wiecznej parafii Truskolasy. Potem powstały inne parefie;
Bór Zapilski, Wręczyca. Zapewne wiesz, że istnieje też wieś Kałmuki.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #321 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Kocher
Witam raz jeszcze!

W bibliotece Naszej strony są indeksy małżeństw z parafii Truskolasy, a tam w 1811 pojawia się Urszula Kocherinn.
Może taka była pierwotna forma Twojego nazwiska.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #322 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic Odp:Koloniści niemieccy w Węglowicach i Puszczewie
Witam.
Miejscowoci które wymieniasz są mi znane bo jak już pisałem ur.się w Bieżeniu iprzez pierwszych dziesięć lat
mieszkałem tam z rodzicami.Za to mniej informacji posiadam jeśli chodzi o Truskolasy i Kałmuki.
Jacku na twój adres internetowy który mi podałeś przesyłam ci więcej informacji dotyczących rodziny
Kocher i rodziny Kałmuk.

Roman K.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #323 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic Odp:Kocher
Witam jeszcze raz.
Podczas przeglądani tej strony internetowej natknołem
się spis ślubów zawartych w parafi Truskolasy gdzie w
roku 1819 pod numerem 34 znajduje się zapis,
Skowronek Jan + Kocher Katarzyna
Być może jest to jakiś ślad.

pozdrawiam

Roman K.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie