Johann Demel - jeden z założycieli kolonii tkackiej Huta Stara A

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #6323 przez Piotr Gerasch

Radiowa Jedynka we współpracy z Archiwami Państwowymi proponuje słuchaczom akcję antenową. Z pewnością w wielu domach są bardzo interesujące zbiory.

Wystarczy je opisać i opis przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czas jest do 31 sierpnia.

Więcej o akcji na stronie Zostań rodzinnym archiwistą.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #6324 przez Andrzej Kuśnierczyk
W ostatnich "Korzeniach" akt kupna - sprzedaży Huty Starej A.
To punkt wyjścia do kolejnego projektu: Huta Stara A - Kamienica Polska - Czarny Las.
Dzięki Piotrze!
Ps
W aktach Kamienicy zapisywano tylko : Rothwasser.
Okazuje się ,że chodzi o morawskie - a nie o saksońskie strony. A przecież stamtąd Fertnerowie, ci z Częstochowy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #6325 przez Piotr Gerasch
Zarówno Fertnerowie (Pförtner), jak i Bösowie, z których wywodziła się II żona Jana Demla, pochodzili z Cervenej Vody. Rodzina Fertnerów mieszkała pod numerem 84, a Boesów pod 159

pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #6347 przez Halina Klimza
Dzięki za piękny wywód, w którym jest mowa i o moich "huckich korzeniach".
Franz Gasse i Magdalena Lang mieli m.in. córkę Teresę, która wyszła za mąż za Antoniego Szymańskiego - przybysza z Piotrkowa,który potem miał na Zawodziu na ul.Mirowskiej zakład bednarski. Ich syn- a mój dziadek - Józef Paweł - urodził się jeszcze w Hucie.Potem wszyscy przenieśli się do miasta.
Dzięki Panu Piotrowi - dowiedziałam się skąd przybył Franz Gasse, że rodzina miała też epizod z Czarnej Wody, gdzie rodziły się młodsze dzieci.
Nie zdobyłam jeszcze wiedzy o wszystkich potomkach i wstępnych tej pary pradziadków, ale niedługo do tego dotrę.
Liczę na dalszą pomoc , Panie Piotrze.
The following user(s) said Thank You: Piotr Gerasch

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #6968 przez Maria Mazurek
I ja dziękuję serdecznie za wszystko.
Pozdrawiam Maria M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #6993 przez Tadeusz Sokala
Piotrze,
Tutaj: "W dniu 21 czerwca 1831 r., w nietypowych okolicznościach, w wieku 47 lat ginie żona Johanna – Maria. W akcie zgonu znajduje się zapis, że Marianna Demlowa umiera o godzinie czwartej po południu... "od pioruna zabitą".
W rodzinie moich przodków w Hucie też podobna tragedia i to w tym samym czasie: moja 3xprababka Johanna Sokelowa zmarła w Hucie 4.05.1831r o 13-tej po południu zabita od pioruna (inf. otrzymałem od p. Haliny Klimza na podstawie aktu zgonu).
Dziękuję p. Halinie za wypisy aktów dot. moich przodków.
Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie