Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #6843 przez Andrzej Kuśnierczyk
Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej was created by Andrzej Kuśnierczyk

Wielki Czwartek! Za dwa dni Wielkanoc (12 kw.) Prawdziwy dziś Wielki Czwartek tyle mieliśmy roboty jak nigdy. Mama zaraz poszła do miasta z Kaikiem. Ada szła do 11tej i tez poszła do miasta, gdzie miała spotkać się z panią M. i porobić zakupy, co do ciasta dla mamy. Więc cały ciężar obowiązków domowych spadł na mnie. Wprawdzie ja znów nie miałam tak wielkiej roboty żebym się miała uskarżać na brak czasu, posprzątać, pozmywać oto moja robota a potem…. czytać …. czytać… Po tej robocie nudnej trochę czytałam „grę fal” a około południa naskrobałam z Tadkiem garnek kartofli. Mama przyszło o 1-szej czy 2-giej tego nie pamiętam. A Ada dotychczas. godzina 10 nie przyszła wcale. Po obiedzie składającym się z 6-ciu jajek w koszulkach sosem, śledzia smażonego z chlebem zaczęłyśmy robotę, nie zaraz gdyż przyszła …….. zabrała mamę, aby zobaczyła jak się pali w piecu na ciasto. Wizyta przeciągnęła się dosyć długo i tak po utykaniu z kata w kąt zaczęliśmy bielenia. Wyniosłam rupiecie do sieni m przyniosła gar z wapnem i rozrobiła Tadek poszedł. Nadobne zaczęte było o 3-ciej. Najpierw bieliła mama, ale trzeba było przechodzić z jednego stołka na drugi m. zaczęła stękać. Mnie to zirytowało zaczęłam bielić sama i obieliłam się. Później pomyłam stołki, zapaliłam lampę i umyłam podłogę. Ada nie wróciła mama się martwi z pieczeniem ciasta. Mleka nie ma Ada nie przyniosła żadnych przyborów. Co z tego wyniknie nie wiem. Może Ona zostawiła to Olesiowi, a sama pojechała do Siedlca. Przyjście Olesia rozstrzygnie to, ale ja napiszę jutro gdyż jest po 10 a ja chodzę spać o 10-tej.

5 m. po pół do 11 – 9 kwietnia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #6844 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #6846 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej
Wspaniały projekt i co równie ważne - skuteczna realizacja :)
Niekłamane słowa podziwu, gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w to zamierzenie na ręce Pana Andrzeja Kuśnierczyka; cóż, to Muzeum trzeba zobaczyć..
wlodeks

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #6855 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej
Panie Andrzeju, chciałbym jeszcze spytać - kiedy Muzeum jest otwarte dla zwiedzających?

wlodeks

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #6857 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej
Wszystkim Zapaleńcom na ręce pana Andrzeja Kuśnierczyka serdeczne gratulacje i powinszowania .
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7276 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej
W przedswiateczny czwartek, 20 grudnia 2012, odwiedzilam po raz pierwszy Kamienice Polska o ktorej tyle slyszalam na tym forum.

Wspaniale urzadzone muzeum. Naprawde warto je zobaczyc. Dziekuje p. Andrzejowi Kusnierczykowi, ze znalazl czas aby mi je pokazac.

A.F.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie