Rodzina Paulów

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7656 przez Stanisław Cieślik
Rodzina Paulów was created by Stanisław Cieślik
Zwracam się z prośbą o informacje na temat moich przodków z rodziny Paulów, a dokładnie pradziadka Wojciecha Paula zamieszkałego w Janowie, parafia Złoty Potok, ożenionego z Agnieszką Migalską w 1995 roku. Prawdopodobnie jest on jednym z potomków emigranta z Czech Tobiasa Paula. Proszę o informacje, gdyż wiem, że istnieje opracowanie genealogii rodziny Paulów.pozdrawiam Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7657 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Rodzina Paulów
Witam!

Wojciech Paul był synem Józefa i Rozalii z Mendakiewiczów. Urodził sie w Janowie ok. 1861 roku. Prawdopodobnie Rozalia była drugą żoną Józefa, ślub w 1855, wcześniej w 1849 był ślub Józefa z Franciszką Czerniak. To w tym roku pojawia się po raz pierwszy nazwisko Paul w Janowie.
Pod koniec lutego będę indeksował te lata, zrobię notatki o tej rodzinie.

pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7671 przez Stanisław Cieślik
Replied by Stanisław Cieślik on topic Rodzina Paulów
Dzień dobry. Dziękuję serdecznie Panu Jackowi Tomczykowi za informacje na temat mojego pradziadka Wojciech Paula.
Znalazłem również informacje, że w kwartalniku towarzystwa genealogicznego "Korzenie" , o ile pamiętam nr. 2 z 2010 roku jest artukuł poświęcony rodzinie Paulów. Czy ktoś z Państwa ma może informacje jak taki numer nabyć, albo przeczytać jego treść.
pozdrawiam: Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #7681 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Rodzina Paulów
Panie Stanisławie!

Dziś wiem więcej.
Otóż Józef Paul (Pana pradziadek)w 1849 roku w kościele potockim pobrał się z Franciszką Czerniak. W akcie tym zapisano:
Józef Paull syn Jana i Katarzyny Kulle urodzony we wsi Markabsdorf w Państwie Austryjackim rękodzielnikiem
.
Szukałem tej miejscowości, ale dziś nie występuje, albo źle ją zapisano.
Józef mieszkał wtedy w Bystrzanowicach. Małżeństwo nie trwało długo bo w 1851 był kolejny ślub gdzie Józef zapisany jest jako: wdowiec, sukiennik w Bystrzanowicach. Miejsce urodzenia zapisane tak samo
Druga żoną była Pana prababcia Rozalia Mendakiewicz.

Bystrzanowice nie należały do parafii Potok, tam się zmieniało
bo była albo parafia Staromieście, albo Niegowa, pod koniec XIX wieku znów Potok , a od 1912 Janów. Tak więc Jan Paul żenił się z kobietami z Parafii Potok, a dzieci chrzcił w innych. Tam tez były pochówki.

Natomiast tu jest link do Korzeni:

www.korzenie.info/

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
Ostatnia11 lata 2 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 miesiąc temu #7683 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Rodzina Paulów
Markt-Abtsdorf, inaczej Abtsdorf, dzisiaj Opatov w Czechach na pograniczu z Morawami; pochodzili stamtąd założyciele Huty Starej A, m.in. pra(...)dziad mojej żony Johann Demel
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7685 przez Stanisław Cieślik
Replied by Stanisław Cieślik on topic Rodzina Paulów
Drodzy Panowie Jacku i Piotrze.
Czy mógłby mi któryś z Panów dokładniej wyjaśnić czy mój prapradziadek Józef Paul jest potomkiem Tobiasa Paula, który przybył do Kamienicy Polskiej z Czech z okolic Hradec Kralowych, jest może jego kuzynem, czy to zupełnie inna linia genealogiczna?
Pozdrawiam Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie