Topic-icon Familysearch - co to za zmiany?

6 miesiąc 4 tygodni temu #33200 przez Andrzej Szewczyk
Czy orientuje się może ktoś czy Mormoni nie wprowadzili jakiś zasadniczych zmian na swojej stronie?
Od dzisiaj nie mogę przeglądać skanów.
Zaznaczam że mam konto na ich stronie i dotąd swobodnie mogłem przeglądać wszystkie zasoby przy których była ikonka aparatu fotograficznego. A dzisiaj taka przykra niespodzianka! Gdzie bym nie wszedł - komunikat:
Permission Denied

We are sorry, but you are not authorized to view this page.

Feel free to use any activity from the menu above to continue your family history.
Thank you for using FamilySearch.org

Czy to na stałe czy może jest jakiś inny powód blokowania dostępu?

Andrzej Szewczyk

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 4 tygodni temu #33201 przez Roman Kempa
Działa normalnie

6 miesiąc 4 tygodni temu #33205 przez Andrzej Szewczyk
Już wszystko OK. Fałszywy alarm.
Coś musiało być nie tak u mnie. Teraz wszystko działa.

Andrzej Szewczyk

6 miesiąc 2 tygodni temu #33291 przez Janina Galińska
mam problem.
nie umię, nie potrafię ,nie wychodzi mi by sie zalogować do Familysearch by przeglądać skany. Przed zmianami wiele korzystałam .prosze o pomoc.dziękuję

6 miesiąc 2 tygodni temu #33321 przez Andrzej Szewczyk
Obecnie by przeglądać scany należy mieć konto na FamilySearch.
Tak więc zakładamy konto - a potem już prosto. W górnym menu wybieramy "Search".
Potem "Catalog". W "Place" wpisujemy miejscowość. Wybieramy z listy tą naszą. Klikamy "search".
Z otrzymanych wyników wybieramy interesujące nas księgi. "Kirchenbuch".
W prawej kolumnie "Format" klikamy na ikonkę z aparatem.
I przeglądamy scany.
:-)
Pozdrawiam!

Andrzej Szewczyk
COM_KUNENA_THANKYOU: Janina Galińska

6 miesiąc 1 tydzień temu #33376 przez Michał Urbaniak
Mam pytanie- a czy u Państwa FS również chodzi bardzo powoli, często się zacina? Bo u mnie tak to właśnie teraz wygląda. Zastanawiam się, czy to wina strony czy na przykład mojego łącza.

6 miesiąc 1 tydzień temu #33382 przez Janina Galińska
witam pieknie.

dziękuje Andrzejowi za instrukcję do FS. Wszystko sie udało/trochę ciężko/ konto założyłam

i mogę przeglądać potrzebne mi skany. janina

6 miesiąc 1 tydzień temu #33388 przez Michał Urbaniak
Podbijam temat - czy u Państwa Family Search też tak fatalnie chodzi. Próbowałem na innym komputerze i jest to samo:(

6 miesiąc 1 tydzień temu #33390 przez Wiesław Macoch
Potwierdzam. Poszczególne roczniki otwierają się bardzo wolno. Skany jeszcze gorzej. Mnóstwo informacji o nieistniejącym dokumencie. Najgorsze jednak jest to, że ściągam plik A, a zapisuje się zupełnie inny....
COM_KUNENA_THANKYOU: Michał Urbaniak

6 miesiąc 1 tydzień temu #33420 przez Bożena Staniek
Proszę o wyjaśnienie... Swobodnie oglądam skany z okolic Częstochowy, Ale Wielkopolska ma ikonkę - aparat z kluczykiem - i nie da się tego otworzyć. Czy ktoś może mi pomoc i udzielić informacji, co można z tym zrobić? Mój angielski, cóż... Bardzo proszę...

Bożena

6 miesiąc 1 tydzień temu #33428 przez Krystian Zamorowski
Skany z Wielkopolski zostały częściowo zablokowane przez mormonów na polecenie ks. z AAP z powodu wejścia w życie rozporządzenia RODO. Był o tym wątek na genealodzy.pl oraz WTG Gniazdo.

6 miesiąc 1 tydzień temu #33429 przez Bożena Staniek
Dziękuję za informację. Bardzo żałuję...

Bożena

6 miesiąc 1 tydzień temu #33430 przez Tomasz Kukuła
RODO nie obowiązuje w USA i chyba nie dotyczy danych osób, które nie żyją?

6 miesiąc 1 tydzień temu #33440 przez Krystian Zamorowski
"25 maja 2018 roku wchodzi w życie RODO (GDPR), czyli nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych. Zmiany, jakie do tego czasu muszą wprowadzić firmy w krajach członkowskich są poważne, a w powietrzu wisi widmo wielomilionowych kar. W efekcie wszystkie mikrofilmy zawierające dane podlegające pod ustawę musiały zniknąć z internetu.

businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/ro...ny-w-firmach/21p6svs (Dostęp 28.03.2018)" - post ks. Jana M. Musielaka z 28 marca.

Tutaj cała dyskusja na ten temat:
www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?p=136391#p136391 .

6 miesiąc 1 tydzień temu #33444 przez GRZEGORZ BORECKI
Witam,
czyli niedostępne będą skany począwszy od roku 1917?

Pozdrawiam
Grzegorz
COM_KUNENA_THANKYOU: Piotr Dymicki

6 miesiąc 1 tydzień temu #33445 przez Hanna Hofman-Polańska
mnie juz proboszcz z jednej podczęstochowskich parafii powiedział ,że nie "zdradzi" mi danych z metryku zgonu z 1964 chociaż udowodniłabym,że to mój krewny!!Chcialam tylko info czy był wdowcem czy nie....Resztę informacji miałam.
Powołał sie na jakiś????nowy przepis który ma wejsc w życie w maju b,r, powiedziałam,ze mamy kwiecień ale MUR.

6 miesiąc 1 tydzień temu #33453 przez Tomasz Kukuła
Jak ktoś nie chce pomóc to zawsze powoła się na nieistniejący przepis :-)
Jak dotąd ochrona danych osobowych odnosiła się do danych osób żyjących, tak więc jakiekolwiek informacje o zmarłych takiej ochronie nie podlegały.
Z tego co czytam:
Według unijnego rozporządzenia RODO, „dane osobowe oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”). Możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej”.

Z kolei OSOBA FIZYCZNA to (wikipedia) – prawne określenie człowieka w prawie cywilnym, od chwili urodzenia do chwili śmierci, w odróżnieniu od osób prawnych.
COM_KUNENA_THANKYOU: Hanna Hofman-Polańska

6 miesiąc 6 dni temu #33459 przez Tadek Kowalski
Tomaszu masz częściowo rację.
Wprawdzie to brukselskie rozporządzenie odnosi się do danych osobowych osób fizycznych (a takimi zgodnie z powszechnie obowiązującą wykładnią nie są osoby zmarłe), to sprawa jest bardziej zagmatwana. Musimy uwzględnić również inne powiązane akty prawne, jak ustawa o ochronie danych osobowych, art. k.c., czy też wyroki SN. Z chwilą śmierci osoby fizycznej, aczkolwiek nie następuje sukcesja prawa zmarłego do ochrony danych osobowych, to jednak prawa zmarłego odżywają jako prawa osób za życia mu bliskich. I tu jest pies pogrzebany.
Pozdrawiam !
Tadek

Czas generowania strony: 0.985 s.