Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34250 przez Andrzej Witczak
Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic was created by Andrzej Witczak
Witam,
Poszukuje informacji na temat rodziny Hofman z Gromadzic.
Do tej pory udało mi się ustalić kilka informacji ale niestety od jakiegoś czasu nie mogę odnaleźć nic nowego.

Piotr Hofman, ur. 1869 - zm. 1933, małżonka Agnieszka z domu Pacyna, ur. 1876 - zm. 1953
Córka Franciszka Rajter, ur. 1906 - zm. 1968 Gromadzice
Syn Antoni Hofman, ur.1896 - zm. 1951 Gromadzice, małżonka Marianna z domu Nowakowska, ur. 1897 Gana - zm. 1989 Gromadzice
Dzieci Antoniego i Marianny: Franciszek (mój dziadek), Aniela, Lucjan, Czesław, Lucyna

Interesują mnie wszystkie informacje o moim pradziadku Piotrze. Podobno on lub jego rodzice pochodzą z okolic Rudnik, Krzepic, Żytniowa, Kowali lub Praszki. Niestety członkowie rodziny podają różne miejcowości. Otrzymałem równiż informację, że byli właścicielami lub pracownikami młyna w tych okolicach.
Z góry dziękuje za wszystkie informacje.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34252 przez Andrzej Witczak
Replied by Andrzej Witczak on topic Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic
Aktualizacja.
Odnalazł się akt małżeństwa Piotra i Agnieszki Hoffman w Żytniowie z roku 1897. W oddzielnej wiadomości prośba o przetłumaczenie tego aktu.
Potwierdziła się miejscowość Żytniów i okazuje się, że z biegiem lat jedna litera „f” nas opuściła.
Proszę o przesyłanie wszystkich informacji może potwierdzą się pozostałe wspomnienia rodzinne.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #34256 przez Henryk Lukas
Replied by Henryk Lukas on topic Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic
Witam!
Mam w swojej rodzinie nazwisko Hofman. Kuzynka mojego ojca Teresa wyszła za mąż za Stanisława Hofmana. Pamiętam jego matkę Mariannę. Teresa była córką Katarzyny Kabus. Ta z kolei była córką Augusta Kabusa młynarza z miejscowości Młyny koło Rudnik właściciela młyna Szafranek. Być może, że jest jakieś powiązanie wspomnianych przeze mnie Hofmanów z Pana rodziną. Babcia moja (matka mojej mamy) z domu nazywała się Pacyna. Pochodziła z Rudnik. Nie mam informacji dotyczących rodziny Hofmanów. W Rudnikach mieszka córka Teresy Zofia a w Praszce druga córka Wanda.
Pozdrawiam Henryk
Ostatnia5 lata 7 miesiąc temu edycja: Henryk Lukas od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34257 przez Andrzej Witczak
Replied by Andrzej Witczak on topic Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic
Dziękuję za informację.
Na cmentarzu w Żytniowie jest grób Stanisława Hoffmana, ur. 1937 - zm. 2000 i jego syna Eugeniusza. Obecnie staram się ustalić czy należą do mojej rodziny.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #34258 przez Andrzej Witczak
Replied by Andrzej Witczak on topic Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic
Aktualizacja
Otrzymałem tłumaczenie aktu małżeństwa Piotra Hoffman i Agnieszki Pacyny.
Okazuje się, że mieszkali w już nie istniejącej osadzie Pomyków położonej na południowy zachód od Żytniowa należącej do parafii Żytniów. Na tej stronie odnalazłem informację o akcie małżeństwa rodziców Piotra Hoffmana.
Wojciech Hofman, Wiktoria Książek, akt małżeństwa numer 5 z roku 1864, parafia Żytniów. Niestety nie mogę go odnaleźć w internecie.

Załącznik 67F74546-CFC2-466F-970C-49A8A7D60B6E.jpeg nie został znaleziony


Mapa kwatermistrzowska 1850

Witczak
Załączniki:
Ostatnia5 lata 7 miesiąc temu edycja: Andrzej Witczak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34259 przez Marcin Pecyna
Replied by Marcin Pecyna on topic Szukam informacji o rodzinie Hofman z Gromadzic
Witam serdecznie, moja godność Pecyna, a przodkowie pisali się jeszcze w 1. poł. wieku 19. jako Pacyna. Mieszkali w Kuźniczce-obecnie Krzepice a pochodzili z prawdopodobnie z Kowal, czy ma Pan jakieś informacje o Pecynach- Pacynach z tych terenów?. Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie