ANKIETA na temat programów gen.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1222 przez dopler dopler
ANKIETA na temat programów gen. was created by dopler dopler
bardzo przepraszam za kolejny wątek z przekierowaniem.

Na forum Dynamicznego Herbarza ... jest ankieta dot. programów genealogicznych które stosujemy.

Ankieta ma na celu opracowanie pełnego opracowania danych o programach - zestawienia które wreszcie będzie pokazywać wszystkie wady i zalety, ograniczenia i korzyści.
Takiego opisu nie ma jeszcze nigdzie w Internecie.
Do sporządzenia takie opisu ogromnie się przyda Państwa doświadczenie - a pomoże to tym którzy zaczynają.

Ankieta jest tu:
genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=4179


Z góry dziękuję.
ps. nie trzeba się rejestrować, można wypełnić anonimowo.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1224 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź:ANKIETA na temat programów gen.
dopler dopler napisał:

(...) Takiego opisu nie ma jeszcze nigdzie w Internecie (...)

genealogy-software-review.toptenreviews.com/

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1225 przez dopler dopler
Replied by dopler dopler on topic Odpowiedź:ANKIETA na temat programów gen.
Po pierwsze to jest po angielsku, po drugie dotyczy tylko 11 programów - z których 10 jest w zasadzie w Polsce prawie nie używanych, po trzecie nie ma tam programów które są w Polsce popularne, a po czwarte nie ma stron które robią to online a one w sumie też spełniają rolę programów - i wiele osób (niestety) je stosuje zamiast dużo lepszych programów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Wojtek Cichecki
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
  • Poszukiwane nazwiska: Cichecki, Knapik, Golis
Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1509 przez Wojtek Cichecki
Replied by Wojtek Cichecki on topic Odpowiedź:ANKIETA na temat programów gen.
Witam

To ja może nieco z innej beczki, aby nie tworzyć nowego wątku: Może Użytkownicy Tego Forum chcieliby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, uwagami dot. programów jakich używają do katalogowania informacji o swoich przodkach. Jak Wam się wydaje jakie plusy i minusy mają wasze programy, co byście chcieli w nich zmienić?

PS. Chodzi mi tylko o programy działające lokalnie na komputerze, a nie o serwisy www pełniące podobne role...

Pozdrawiam

Wojtek

W. Cichecki - www.genea.cichecki.net
zapraszam także na: www.bebelno.cichecki.net

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1511 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Odpowiedź:ANKIETA na temat programów gen.
Witam

Na co dzień korzystam z Family Tree Maker 2006 (FTM).
Kiedy chcę przedstawić swoje drzewo w postaci plakatu korzystam z Ahnenblatt.
Czasami kiedy potrzebuję zobrazować pokrewieństwo z daną osobą, z którą mam wielu wspólnych przodków korzystam z programu Drzewo Genealogiczne v. 6.1.6. (starsza wersja).

Nie spotkałem jeszcze programu, który by w 100% zaspokajał moje potrzeby.

Do katalogowania i prowadzenia bazy danych polecam FTM.

Pozdrawiam
Michał Rozenberg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Wojtek Cichecki
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
  • Poszukiwane nazwiska: Cichecki, Knapik, Golis
Więcej
14 lata 4 miesiąc temu - 14 lata 4 miesiąc temu #1512 przez Wojtek Cichecki
Replied by Wojtek Cichecki on topic Odpowiedź:ANKIETA na temat programów gen.
Witam

Skoro sam "pociągnąłem" ten wątek dalej, to może wypadałoby się też wypowiedzieć... ;-)

Przygodę z genealogią rozpoczynałem z prościutkim GreatFamily, w czasach gdy jeszcze był darmowy. Był i jest (pomimo tego iż nie jest już rozwijany) chyba jednym z nielicznych programów które dają możliwość wygenerowania w dość ciekawej formie drzewa w postaci stron html (płatna wersja także flash) do umieszczenia w Sieci. Myślę, że dla genealogów "profesjonalistów" ;) jest po prostu "zbyt prosty" i gdyby był nadal rozwijany myślę, że wyglądałby dużo ciekawiej. Chyba też jako jeden z nielicznych programów daje możliwość szybkiego ustalenia np: kto jest czyim praprawnukiem - jednak drzewo w postaci grafu to jest to dla mnie! ;)

Po drodze próbowałem także kliku(nastu) innych aplikacji których nazwy wszystkich trudno by mi było nawet wymienić.
Z programów których zainteresowałem się nieco bardziej należy wymienić:
- Legacy (Standard) - dość ciekawy i chyba jeden z bardziej intuicyjnych programów, niestety zdyskwalifikował go brak możliwości użycia polskich znaków
- Family Tree Builder - brak polskich znaków
- PAF - chyba daje jedne z większych możliwości, ale brakuje mu tego "czegoś"... ;)
- Ahnenblatt - chyba najbardziej przypadł mi póki co do gustu. Powoli przygotowuję porzucenie balastu GF i migrację z bazą właśnie do tego programu.

Tak jak powiedział Michał Rozenberg - nie ma programu który w 100% spełniałby chyba nasze oczekiwania i z reguły korzystamy z kliku aplikacji żonglując między nimi formatem Gedcom... ;-)

W. Cichecki - www.genea.cichecki.net
zapraszam także na: www.bebelno.cichecki.net
Ostatnia14 lata 4 miesiąc temu edycja: Wojtek Cichecki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie