tabele likwidacyjne

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #1826 przez Maria Nowicka-Ruman
tabele likwidacyjne was created by Maria Nowicka-Ruman
Zajmuję się historią Pustkowia R(a)ojczyna (Ra(o)jczykowizna) które należało do wsi Osiny koło Poraja. Proszę o pomoc, poszukuję:
-map terenów wsi Osiny XIXw
-tabel prestacyjnych wsi Osiny
-tabel likwidacyjnych wsi Osiny
w częstochowskim archiwum nie ma tych dokumentów.
maria nowicka-ruman
Ostatnia14 lata 1 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1828 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:tabele likwidacyjne
Pani Mario!

Dziwny zapis nazwy miejscowej. W dokumentach parafii Poczesna to Rajczykowizna od nazwiska Rajczyk. Notowani od XVII w. Rodzina młynarzy.Skoligaceni z innymi rodami młynarskimi (np. w par. Przybynów). I młyn Rajczyk - na mapach.
Drugie pustkowie w tym rejonie to Kowackie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1833 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Odpowiedź:tabele likwidacyjne
Panie Andrzeju,
Bardzo dziękuję za odpowiedż. Miejsce które mnie interesuje leży między Osinami a Porajem (niedaleko pustkowia Kowackie). Na mapach z końca XVIIIw nosi ono nazwę Karczma Royczyna (na tych mapach nie ma ma jeszcze Rajczkowizny tej koło Choronia związanej z młynem) a na mapach z 1920 roku to miejsce to Pustkowie Royczyzna. Do 1945 roku należało do Osin a po wojnie do Poraja. W księgach parafialnych parafii Poczesna znalazłam dane sięgające początku XIXw dotyczące Rajczyków (moich przodków) zamieszkujących ten teren. Przeglądałam również księgi parafi Przybynów. Wynotowałam sporo informacji dotyczących "tamtejszych" Rajczyków (również młynarzy) i chętnie podzielę się nimi. Niestety nie udało mi się znaleść powiązań między tymi dwoma gałęziami Rajczyków. Być może informacje te są w księgach parafialnych sprzed 1800r. Panie Andrzeju, proszę o informacje na temat żródła z XVII wieku które mówi o Rajczykach z parafii Poczesna. Z góry bardzo dziękuję. Maria Nowicka-Ruman.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1834 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:tabele likwidacyjne
Witam!
Jestem teraz poza domem (wyciągnięto mnie ryby na Mazury, gdzie ryba spod lodu) i nie mogę sprawdzić zapisów Parafii Poczesna z lat 1726-1808 (wypisy z ksiąg w Arch.Archidiecezjalnym w Częstochowie).
Rzeczywiście Rajczykowizna to teren bliższy Kaczego Błota, a to bliższe Pustkowiu Kowackiemu - o ile pamiętam - nazywało się Wilki.
Na pewno wśród rezydentów dworu w Osinach należącego do Doruchowskich była wymieniona Rajczykówna.
Dobra jest satelitarna i katastralna mapa tych okolic na stronie geodezyjnej.
Postaram się znaleźć dokładny adres tej strony.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1835 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Odpowiedź:tabele likwidacyjne
Panie Andrzeju,
Dziękuję za odpowiedź. "Moja" Rajczykowizna leżała dokładnie nad Wartą między Pustkowiem Wilki a Porajem Informacja o Raczykównej związanej z dworem w Osinach bardzo ciekawa i dla mnie nowa. Do Archiwum Archidiecezjalnego umówiona jestem na 19 kwietnia. Z niecierpliwością czekam na nowe wiadomości od Pana i niech ryba bieże. Pozdrawiam Maria Nowicka-Ruman.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie