Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #188 przez Jerzy Bardziński
Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie was created by Jerzy Bardziński
Idąc śladem M.K informuję ,że w Natolinie koło Lipia w powiecie kłobuckim znajduje się zaniedbany cmentarz ewangelicki. Jest to dość spory obszar porosnięty drzewami i krzewami z pozostałościa ogrodzenia i bramy wejściowej. W załączeniu zdjęcia tego co pozostało. J.B.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #196 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp:Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie
Zdjęcia można dołączać jedynie pamiętając o ograniczeniach: wys i szerokość maks. 499 pikseli, rozmiar maks. 50 kB.
Do jednego postu jedno zdjęcie.
Pozdrawiam

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #198 przez Jerzy Bardziński
Replied by Jerzy Bardziński on topic Odp:Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie
dzieki za podpowiedz techniczna jak zamieszczac zdjecia:sick: B) , postaram sie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #199 przez Jerzy Bardziński
Replied by Jerzy Bardziński on topic Odp:Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie
Jedyny zachowany nagrobek jest rodziny Wendtland. Pozostałe sa nierozpoznawalne jedynie nad jednym grobem widneje wspolczesna tabliczka z nazwiskiem, przybita do rosnacego drzewa.

EMILIE WENDTLAND 1855-1916
MICHAEL WENDTLAND 1852-1938
REIHOLD WENDTLAND

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 3 miesiąc temu #326 przez Jacek Łowiński
Replied by Jacek Łowiński on topic Odp:Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie
Ten cmentarz, został założony w roku 1893, po smierci mojego prapradziadka Fryderyka Oswalda Maurycego Mittelstaedt'a, właściela majątku Lipie, w 1911 r. została tam pochowana jego małżonka Agnieszka Karolina Knothe. Cmetarz ten znalazłem na starej mapie majątku. Byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 3 miesiąc temu #344 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:Cmentarz ewangelicki w Natolinie gmina Lipie
Też mam kilka fotografii cmentarza w Natolinie ale mam trudności z ich umieszczeniem na stronie.
Jest rzeczywiście w stanie szczątkowym,napisy właściwie nieczytelne,nagrobki zniszczone,przewrócone płyty.
Wejść trudno bo jest bardzo zarośnięty kolczastymi krzewami.
Jest na końcu wsi tuz przy lesie.Byłam tam w ub. roku ,szukając śladów przodków ewangielików.

hanna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie