Parafia w Białej gm.Kłobuck

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2179 przez Halina Klimza
Parafia w Białej gm.Kłobuck was created by Halina Klimza
Witam,
wszystkich zainteresowanych nie tylko parafią Biała, ale i historią regionu.Zachęcam do przeczytania na "naszej-klasie" informacji i obejrzenia galerii zdjęć zamieszczonych w profilu"Biała Górna i Dolna".Ostatnio prowadzący ten profil zamieścił tu fotokopię książeczki autorstwa ks.W. Smolarkiewicza, napisanej w 525 rocznicę erygowania parafii Biała.
Publikacja ta oprócz informacji z dziejów parafii, o ludziach związanych z jej istnieniem , zawiera wiele materiału historycznego, nazewnictwa topograficznego.Sama myślałam,że nazwa "rogatka" związana jest z istnieniem tu skrzyżowania dróg.Okazało się jednak po lekturze tej pozycji,że Rogatka to nazwa topograficzna , pochodząca od istniejącego tu przed wiekami (sprzed XIV w.)małego przysiółka, składającego się na majątek Abla Biela.

nasza-klasa.pl/profile/29483947/gallery/album/19

Życzę miłej lektury
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2182 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź: Parafia w Białej gm.Kłobuck
Szalenie mi przykro ,że wszystkich zachęcałam do lektury, a ponoć ten profil jest dostępny tylko dla wybranych. Ale postaram się temu jakoś zaradzić i uzyskać dla genealogów dostęp do tej pozycji.
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2185 przez Jerzy Tomczyk
Replied by Jerzy Tomczyk on topic Odpowiedź: Parafia w Białej gm.Kłobuck
Wszystkim osobom zainteresowanym historią parafii Biała oznajmiam, że album z książką ks. Władysława Smolarkiewicza dzięki interwencji Pani Haliny jest już dostępny dla wszystkich użytkowników.
Jerzy Tomczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2189 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź: Parafia w Białej gm.Kłobuck
Jacku,
jesteś szybszy niż wiatr! Zanim przeczytałam wiadomość na "NK" i zdołałam napisać podziękowanie dla prowadzącego profil Biała,zanim wróciłam na stronę Towarzystwa, by pochwalić się dobrą nowiną, to tu już zastałam Twoją informację. Grunt to rodzinne koneksje!?
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #31475 przez Roman Wierus
Replied by Roman Wierus on topic Parafia w Białej gm.Kłobuck

Halina Klimza napisał: Witam,
wszystkich zainteresowanych nie tylko parafią Biała, ale i historią regionu.Zachęcam do przeczytania na "naszej-klasie" informacji i obejrzenia galerii zdjęć zamieszczonych w profilu"Biała Górna i Dolna".Ostatnio prowadzący ten profil zamieścił tu fotokopię książeczki autorstwa ks.W. Smolarkiewicza, napisanej w 525 rocznicę erygowania parafii Biała.
Publikacja ta oprócz informacji z dziejów parafii, o ludziach związanych z jej istnieniem , zawiera wiele materiału historycznego, nazewnictwa topograficznego.Sama myślałam,że nazwa "rogatka" związana jest z istnieniem tu skrzyżowania dróg.Okazało się jednak po lekturze tej pozycji,że Rogatka to nazwa topograficzna , pochodząca od istniejącego tu przed wiekami (sprzed XIV w.)małego przysiółka, składającego się na majątek Abla Biela.

nasza-klasa.pl/profile/29483947/gallery/album/19

Życzę miłej lektury
Halina


Witam,
Mam pytanie, czy ktoś może jest w posiadaniu książki ks. W. Smolarkiewicza, historia parafii w Białej, o której pisze Pani Halina? niestety link do naszej klasy już nie działa...

pozdrawiam,
Roman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie