Zarębice gm. Przyrów

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3964 przez Wojciech Tomorowicz
Zarębice gm. Przyrów was created by Wojciech Tomorowicz
Poszukuję kontaktu z osobą / osobami, które zajmują się historią gminy Przyrów a konkretnie Zarębicami. Na Wiki ktoś obszaru Częstochowy /jest tylko IP/ zamieścił obszerny artykuł o Zarębicach z elementami historii właścicielskiej tego folwarku. Poszukuję informacji o właścicielach z pierwszej połowy XIX w. - hipoteka dóbr jest w Sądzie w Myszkowie ale chwilowo ze względu na odległość nie jest dla mnie osiągalna. Jeżeli ktoś z Państwa mógłby mi w tym temacie pomóc bardzo proszę o kontakt.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3970 przez Stanisław Koniarek
Replied by Stanisław Koniarek on topic Odp: Zarębice gm. Przyrów
Witam.Mam trochę informacji na temat majątku Zarębice ale tylko z różnego rodzaju metryk.Brat mojego pra...pradziadka Łukasz Nowakowski /1785 - 1833 / był dzierżawcą części majątku Zarębice a w końcówce życia chyba właścicielem.Po jego śmierci wdowa Antonina Nowakowska zd.Mękarska /córka młynarza z Przyrowa wyszła za Michała Kontko.W okresie dzierżawy majątku przez Łukasza właścicielami byli bracia Ziębińscy / Józef i ...? /Dzierżawcą drugiej części majątku był Franciszek Jaworski.
Możliwe,że znalazłbym jeszcze coś przeszukując swoje szpargały ale nie wiem czy takie informacje są Panu potrzebne.
Pozdrawiam
Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3973 przez Wojciech Tomorowicz
Replied by Wojciech Tomorowicz on topic Odp: Zarębice gm. Przyrów
Dziękuję za podane informacje. Szukam danych na temat rodziny Tomasza Wołowskiego, który na początku XIX w. kupił dobra Zarębice i były one w posiadaniu Wołowskich do 1858. Mam nadzieję, że istniejąca hipoteka dóbr odpowie na moje pytania ale na razie nie mogę się do Myszkowa wybrać. Jeżeli nie znajdę osoby, która już ją przeglądała to nic innego mi nie pozostanie jak odbyć tą podróż. Pozdrawiam. Wojciech

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie