Topic-icon Par. Gorzow Slaski i Sternalice

6 lata 6 miesiąc temu #5654 przez Renata Messel
Witam!

Dysponuje mikrofilmami z parafii Gorzow Slaski i Sternalice - jesli ktos z Was poszukuje w tych okolicach, chetnie sluze pomoca! B)

Pozdrawiam,
Renia

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 6 miesiąc temu #5655 przez Przemysław Majchrzak
Dzień dobry
Poszukuje Imion rodziców i dokładnej daty urodzin mojej prababci Anieli Jończyk urodzonej w Gorzowie Śląskim w 1896 r.

Pozdrawiam Przemek

6 lata 6 miesiąc temu #5660 przez Renata Messel
Przemku,

prawie tego okresu urodzen jeszcze mi brakuje (film mam juz zamowiony i w kazdej chwili oczekuje informacji, ze przyszedl), ale jesli Twoja prababcia brala slub w Gorzowie, to powinnam ten wpis znalezc. Podaj mi tylko imie/nazwisko jej meza.
Akt chrztu wyszukam Ci jak tylko bede miala ta mozliwosc.

Pozdrawiam,
Renia

6 lata 6 miesiąc temu #5661 przez Przemysław Majchrzak
Dzień dobry

Aniela wyszła za mąż za Adama Majchrzaka ok. roku 1918
Pozdrawiam

6 lata 6 miesiąc temu #5664 przez Renata Messel
Dzien dobry!

Czy napewno byl ten slub w Gorzowie? Bo nie znajduje niestety!

Pozdrawiam
Renia

6 lata 6 miesiąc temu #5666 przez Halina Molik
Dzień dobry!

Poszukuję aktu urodzenia i ewentualnie ślubu MARIANNY GAJEK.

Marianna urodziła się prawdopodobnie w 1812 r. w Sternalicach. Była córką Marcina i Rozalii Gajków. Nie wiem dokładnie kiedy poślubiła Franciszka Drozdowskiego z pustkowia Drostki (prawdopodobnie przed 1833 - znalazłam akty urodzin ich dzieci - najstarsze ur. w 1833 r.)Po ślubie zamieszkała z mężem w Drostkach.
Marianna owdowiała w 1845 r.

Pozdrawiam serdecznie.
Halina

6 lata 5 miesiąc temu #5727 przez Renata Messel
Pani Halino,

przy nastepnej okazji w archiwum chetnie sprawdze. :)

Pozdrawiam,
Renia
COM_KUNENA_THANKYOU: Halina Molik

5 lata 5 miesiąc temu #8869 przez bartosz aulich
witam czy mogę cie prosić o pomoc wspominasz ze posiadasz z mikrofilm z parafii Gorzowa śląskiego czy masz lata 1821-1824 księgi urodzeń

4 lata 7 miesiąc temu #13016 przez Jakub Dengusiak
Witam Poszukuję aktu rodziny Dengusiaków. W parafi Żytniów znalazlem akt ślubu Katarzyny Dengusiak z roku 1843 gdzie wpisano iż ma 24 z czego wynikaloby ze urodziała sie w 1819 roku w Sternalicach imiona rodziców
Mateusz Krystyna. W akcie wymioniono również Błażeja ur pomiędzy 1811-17
Załączniki:

4 lata 2 miesiąc temu #14690 przez Janusz Syma
Pani Renato,czy deklaracja pomocy jest aktualna?? szukam śladów rodziny własnie w tej Parafi.

1 rok 8 miesiąc temu #28299 przez Hanna Stochnialek
Dzien dobry,
moja prapra...babcia to Rozalia z domu Dyngusiak. Wyszla za Dominika Telęga, w 1806 r. (prawdopodobnie) urodził im sie syn Marcin, ktory potem mieszkal w Borku, parafia Żytniów. Czy Pan spotkal sie gdzie z Rozalią?
Pozdrawiam
Hania Ortega

3 tygodni 6 dni temu #34195 przez Marzanna Kempska
Witam, mam przodka, który urodził się około 1856 w Sternalicach Szymon Świtała. Dowiedziałam się o tym z aktu zgonu, a zmarł w Pieńkach powiat Żytniów. Jego rodzice pochodzili również ze Sternalic Józef Świtała i Zofia Teląg. Może jest jakiś ślad w aktach? Prawdopodobnie ślub Szymona Świtały z Anną Sosnowską odbył się w Sternalicach około 1886 roku. Liczę na pomoc w odszukaniu śladów przodków, niestety nie natrafiłam na akta w internecie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Marzanna

3 tygodni 6 dni temu #34196 przez Ryszard Menc
Gorzów Slaski dawniej Landsberg to miod na moje serce. Niestety pani Renata nic nie wie o ewangelikach, ktorzy kiedyś tu zamieszkawali. Wiedza wybiorcza, ale dobre i to . Prosze wiec pytac ile sie da a pani Renia z pewnoscią odpowie.

3 tygodni 4 dni temu #34217 przez Henryk Lukas
Witam. Pani Renato - korzystając z okazji przypominam się nieśmiało. Ślub August Lukas i Zofia (ur 1830) Gurtman. Urodz. Lukas Marianna 1856, Augustyn 1857 Emil ( mój dziadek ) 1858, Henryk 1860. Może coś z Gurtmanami się Pani uda wypatrzeć. Rodzice Zofii - Ludwik i Katarzyna z Dworaczków. :) Pozdrawiam. Henryk

Czas generowania strony: 0.747 s.