Topic-icon Małżeństwa parafii Koziegłowy

5 miesiąc 1 tydzień temu #29721 przez Agata Sonders
Bardzo mozliwe,ze babcia pochodzila z Bedzina, a dziadek z Kozieglow. Niestety mam bardzo skape informacje na ich temat. Wiem tylko, ze babcia byla polozna, ale prowadzila rowniez sklep tzw. blawatny, z materialami w Bedzinie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 1 tydzień temu #29738 przez janusz gęborski
Witam.
Nazwisko Bereszka występuje w Będzinie ,jest duży grobowiec rodzinny.
Mają również swoją uliczkę im. Bereszki.Stara rodzina z Bedzina.

4 miesiąc 3 tygodni temu - 4 miesiąc 3 tygodni temu #29873 przez Agnieszka Badora
Chcialabym uzyskac informacje na temat slubu Wladyslaw Waloch z Maria Waloch z d.Szkop oraz Wladyslaw Waloch z Paulina Waloch z d.Wylon . Nazwisko Waloch pochodzi z wsi Brudzowice .
Dziekuje z gory za informacje . Pozdrawiam .
Agnieszka Badora

4 miesiąc 3 tygodni temu #29874 przez Hanna Hofman-Polańska
troszkę więcej informacji daty w przybliżeniu może imiona rodziców??
te nazwiska są dosć popularne w tamtych stronach. Spotykałam je w tej parafii jak przegladałam kilka lat temu.

4 miesiąc 3 tygodni temu #29875 przez Agnieszka Badora
Witam.
Dziekuje za odpowiedz. Jest to ojciec i syn o tym samym imieniu Wladyslaw.

Wladyslaw & Paulina (Wylon) Waloch mieli 6 dzieci, Dominika/Helena/Janina/Wladyslawa/Wladyslaw/Tadeusz .
Mnie interesujebardziej Wladyslaw & Paulina (Wylon) Waloch i ich historia.

Dziekuje.

4 miesiąc 3 tygodni temu #29876 przez Hanna Hofman-Polańska
jakie to lata w przybliżeniu????

4 miesiąc 3 tygodni temu #29877 przez Agnieszka Badora
Wiem tylko tyle ,ze syn Wladyslawa Waloch , Wladyslaw urodzil sie w 1923 r.(chyba), wzial slub 25 grudnia 1950/1 koscielny a cywilny bodajrze w pare tygodni wczesniej .
Co do Wladyslaw & Paulina (Wylon) Waloch to niewiem nic oprocz tego ze on zostal pochowany na cmentarzu w Siewierzu a ona prawdopodobnie w Brudzowicach na cmentarzu.

Byc moze musze skontaktowac sie z archiwum w Kozieglowach lub zorganizowac spotkanie w parafii w Bruzowicach i poprosic o jakiekolwiek dokumentacje . Mam zamiar utworzyc ksiege rodzinna. Narazie robie wszystko "po omacku".

4 miesiąc 3 tygodni temu #29878 przez Tomasz Filipczyk
Czy ten ślub był w Koziegłowach? Sprawdziłem indeksy małżeństw z lat 1949-1952 i nie znalazłem nazwiska Waloch.

4 miesiąc 3 tygodni temu #29879 przez Agnieszka Badora
Wlasnie tego nie wiem :( , dlatego zaczelam szukac jakis informacji . Byc moze slub byl w parafii Starcza. Z tamtad pochodzi Maria (Szkop)Waloch.

4 miesiąc 3 tygodni temu #29884 przez Agnieszka Badora
Witam ,
Czy moglby pan sprawdzic w aktach malz. jeszcze czy pomiedzy 1890-1920 wystepuje nazwisko Waloch i podac wszystkie osoby jakie byly zarejestrowane w tedy ?
Opracowalam juz to "mlodsze " pokolenie , teraz zabieram sie za starsze czyli pra/pradziadkow.

Dziekuje i pozdrawiam.
Agnieszka Badora

4 miesiąc 2 tygodni temu #29951 przez Tomasz Filipczyk
Nie znalazłem nazwiska Waloch. Jest tylko Walo. Piotr, który ożenił się w 1918 i Katarzyna, która wyszła za mąż w 1919.

4 miesiąc 2 tygodni temu - 4 miesiąc 2 tygodni temu #29952 przez Agnieszka Badora
Dziekuje za odpowiedz . Czy jest prawdopodobienstwo ,ze czesc informacji moze byc w Kozieglowakach a nie w Kozieglowach w urzedzie ?

Nadal szukam , to jest generacja od syna po dziadka
Wladyslaw & Maria zd Szkop- Waloch, slub prawdopodobnie w Starczy w 1950
Wincenty & Paulina zd Wylon- Waloch , slub
w Kozieglowkach
Antoni & Waleria lub Marianna - Waloch , tu nic nie wiem

p.s. Ile by kosztowalo zlecenie zrobienia calego drzewa rodzinnego i do kogo by sie z tym zglosic .
Dziekuje za kzady odzew.

4 miesiąc 2 tygodni temu #29953 przez Tomasz Filipczyk
Jeśli to możliwe, to proszę o przesłanie wszystkich informacji, jakie Pani posiada na mojego maila:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Postaram się coś ustalić.

Jeśli chodzi o koszty zrobienia drzewa, to zależy od oczekiwań klienta. Im więcej osób trzeba znaleźć i im więcej czasu na to poświęcić, tym drożej będzie. Nie wiem jakie stawki są w firmach, ale spotkałem się z ofertą osoby indywidualnej ok 20-30 zł za akt.

4 miesiąc 5 dni temu #30068 przez Henryk Jurczyk
Witam Pani Agnieszko.
W Brudzowicach żyją potomkowie Władysława i Pauliny Waloch (o ile dobrze kojarzę rodzinę). Jeśli jest Pani zainteresowana to na priv mogę podesłać namiary.
Starsze pokolenia powinny być ujęte w księgach Siewierza które są dosyć skrupulatnie prowadzone w XIX w. Skany oczywiście na familysearch.
Pozdrawiam.
Henryk Jurczyk

Henryk Jurczyk

3 miesiąc 2 tygodni temu #30164 przez Agnieszka Badora

Tomasz Filipczyk napisał: Jeśli to możliwe, to proszę o przesłanie wszystkich informacji, jakie Pani posiada na mojego maila:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Postaram się coś ustalić.

Jeśli chodzi o koszty zrobienia drzewa, to zależy od oczekiwań klienta. Im więcej osób trzeba znaleźć i im więcej czasu na to poświęcić, tym drożej będzie. Nie wiem jakie stawki są w firmach, ale spotkałem się z ofertą osoby indywidualnej ok 20-30 zł za akt.

Dziekuje za odpowiedz.
Na chwile obecna zaprzestalam szukania rodu Waloch . Czesc informacji o rodzinie "zaciagnelam" z dalszej rodziny . Byc moze jak bede w kraju to "pogrzebie" wiecej, od kilku lat przebywam za granica.

3 miesiąc 2 tygodni temu #30165 przez Agnieszka Badora

Henryk Jurczyk napisał: Witam Pani Agnieszko.
W Brudzowicach żyją potomkowie Władysława i Pauliny Waloch (o ile dobrze kojarzę rodzinę). Jeśli jest Pani zainteresowana to na priv mogę podesłać namiary.
Starsze pokolenia powinny być ujęte w księgach Siewierza które są dosyć skrupulatnie prowadzone w XIX w. Skany oczywiście na familysearch.
Pozdrawiam.
Henryk Jurczyk

Dziekuje za odpowiedz na moj post.

Zgadza sie sa jescze potomkowie w Brudzowicach rodu Waloch , zostaly 2 siostry Janina i Helena . Mam zamiar je odwiedzic i dowiedziec sie czegos wiecej na temat rodziny.
Jezeli mialby pan jeszcze jakies informacje to chetnie sie dowiem czegos "nowego" .

Co do Family Search to mam troche z tym problem :(

Pozdrawiam .
Agnieszka Badora

3 miesiąc 2 tygodni temu #30179 przez Andrzej Bereszka (Berezka)
Bardzo interesuję się wiadomością o Bereszkach z Będzina. Czy można prosić o więcej szczegółów - o ulicy i grobowcu , a może coś więcej. Proszę o wiadomość i z góry dziękuję.

3 miesiąc 2 tygodni temu #30185 przez Marzena Gajdziak
witam serdecznie
czy inna forma zapisu Bereszka moze być Bareza ?
u mnie to nazwisko występuje
Justyna córka Antoniego i Małgorzaty ur. 25.11.1725r. w Zabijak
Justyna Bereza córka Wojciecha Krawczyk
czy inna forma zapisu nazwiska Waloch może byc Walo / Waolo
u mnie występuje to nazwisko \
Agata Walo / Waolo zona Andrzej Gajdziak ślub 03.09.1861r.
Agata córka Ignacego i Magdaleny Torbus
Ignacy Walo i Magdalena Torbus ślub dnia 29.01.1838r. \
Ignacy syn Adama i Marianny Zimna / Zimniakowska
....
Andrzej Gajdziak i Agata Walo / Waolo
dzieci
Antoni - ur. 1862 r. w Markowice
Katarzyna - ur. 1823 r. w Markowice
....
Ignacy Walo i Magdalena Torbus
dzieci
Agata
Piotr - ur. 1851 r. w Markowice
....
Adam Walo i Marianna Zimna / Zimniakowska
dzieci
Antoni - ur. 1798/899 w Markowice
Marianna - ur. 1801/100 w Markowice
Bartłomiej - ur. 1802/161 r. w Markowice
Julianna - ur. 1805/59
Walenty - ur. 1806/100 w Markowice
Jan - ur. 1808/167 r. w Markowice
Marianna - ur. 1810/220 r. w Markowice
Michał - ur. 1814/65 r. w Markowice \
Tomasz - ur. 1816/87 r. w Markowice
Ignacy - ur. 1818 r. w Markowice
Wojciech - ur. 1822/32 r. w Markowice
w razie pytań odp
pozdrawiam

Marzena A. M.

3 miesiąc 2 tygodni temu #30190 przez Andrzej Bereszka (Berezka)
Dzień dobry - moje nazwisko Bereszka , rodowe Berezka lub Bereska. Natomiast Bereza to inna rodzina. W Koziegłówkach występują te nazwiska , ale w innych rodach. Natomiast mój pradziadek Berezka poślubił Mariannę z domu Bereza i tu jest potwierdzenie że to są oddzielne nazwiska.Jeszcze raz proszę o trochę informacji o tej rodzinie z Będzina. Pozdrawiam.

3 tygodni 2 dni temu #31057 przez Agnieszka Badora
Mialam juz odlozyc na bok szukanie rodzinnych "galezi"....ale ciekawosc jest jednak wieksza :)
Dowiedzialam sie jeszcze troche historii od rodziny o (pra) pradziadkach. Mam juz pewny zarys , obraz ludzi z rodziny Waloch. Napoczatku poszukiwan bylo mnostwo niezgodnosci danych , zla umietnosc szukania danych ksiag. Zbiegiem czasu pomalu wszystko uklada sie w calosc.

Czas generowania strony: 0.897 s.