Gorzów Śląski

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #18111 przez Ryszard Menc
Gorzów Śląski was created by Ryszard Menc
Czy zachowały sie gdzieś akta metrykalne ewangelickie Gorzowa Śląskiego /Landsberg/ z lat 1750-1800?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #18112 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Gorzów Śląski
Parafia powstala 1852r

Akta prosze szukac w Kluczborku

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #33545 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic Gorzów Śląski
Witam,
Nie chcę otwierać nowego wątku ponieważ moja prośba dotyczy Gorzowa Śląskiego i pobliskich miejscowości.
Poszukuję akta metrykalne z Gorzowa Śląskego z lat mniej więcej 1800-1865.
Interesuje mnie pobliska miejscowość Nasale-Nassadel i Nowa Wieś.Na szukaj w archiwach są skany ksiąg metrykalnych z Nasali ale od 1874 roku. W Słowniku Geograficznym Królestwa Polskiego pisze że Nasale należały do parafii w Roszkowicach. W bazie pradziad są wyszczególnione roczniki ponownie od 1874 roku.Gdzie szukać wcześniejszych danych? Co do Nowej Wsi mam akt małżeństwa gdzie pisze że ta miejscowość należała do parafii w Gorzowie?
Jeśli ktoś z Państwa ma jakieś propozycje gdzie szukać to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Barbara Bożek-Pattern

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #33584 przez Henryk Lukas
Replied by Henryk Lukas on topic Gorzów Śląski
Proszę spróbować w CHR we Wrocławiu. Podaję link do wykazu mikrofilmów - docs.google.com/spreadsheets/d/1O5hGWQof...t?pref=2&pli=1#gid=0

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #33585 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic Gorzów Śląski
Bardzo dziękuję za podpowiedź.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39350 przez Henryk Symainski
Replied by Henryk Symainski on topic Gorzów Śląski
Witam, i ja nie chcę otwierać nowego tematu dlatego zapytam wprost czy jest może ktoś tutaj z Gorzowa Śl. ?
Oprócz szukania moich przodków interesuje mnie też historia tego miasteczka. Podczas moich poszukiwań natrafiłem na wpis chrztu Tomasza Kukły który to prawdopodobnie był tym legendarnym "świniopasem" z Gorzowa.
Gorzowscy historycy mówią że Tomasz Kukła podpisał w 1841 roku umowę o wypasaniu trzody z miastem Gorzów Śl., chciałbym się dowiedzieć czy to tylko legenda czy taka umowa naprawę istnieje a jeśli istnieje to gdzie można ją zobaczyć ?
Dodam tutaj że Tomasz Kukła (Thomas Kukla) naprawdę urodził się w Gorzowie dnia  19.09.1805 roku a zmarł w dniu 24. 11.1882 roku. Z jego aktu zgonu wynika jednak że był majstrem szewskim a po za tym grabarzem. 

Pozdrawiam Was Wszystkich i mimo ciężkiego czasu życzę przede wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

Henryk  






  

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie