Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.

Więcej
9 lata 5 dni temu #18533 przez Marcelo Boroske
Rodzina Borowski - Polska i Brazylia. was created by Marcelo Boroske
Witaj!
Nazywam się Marcelo Boroske, a ja mieszkam w mieście Marechal Candido Rondon, w stanie Paraná, Brazylia.
Badam historię rodziny i moich przodków, śladami ich emigracji do Brazylii i jadę drzewo genealogiczne. Udało mi się je znaleźć wiele dokumentów wydawanych przez brazylijskich agencji, jaki już przez brazylijskich National Archives.
Celem tego e-maila jest dążenie do ustalenia, czy istnieją organy w Europie (notariusze, kościoły czy muzea) zachowujące lub ułożonymi tego typu dokumentację i uzyskać maksimum informacji, które mogą pomóc wykonać te badania.
Mój pradziadek był Adolf Borowski do Brazylii z żoną Christine i jego syna (dziadka) Daniel Borowski w 1926 muszę znaleźć metryki dla każdej z nich.
Wśród moich badań zdałem sobie sprawę, że moi przodkowie (wśród innych rodzin niemieckich) spędził wiele czasu w przeszłości znany jako regionu Wolhynien. Mój pradziadek Adolf Borowsky małżeństwem Kościół niemiecki ewangelicki w mieście "Luzk" (Roschischtsche) na 25 października 1907 to zjednoczenie urodził się 01 września 1908 mój dziadek Daniel w mieście "Stallupönen" (obecnie "Nesterov" część terytorium Rosji).
Mój dziadek i pradziadek pokład statku o nazwie "Madrid", i opuścił port w Bremie (Niemcy) w dniu 24 kwietnia 1926 Z tego co wiem, moi przodkowie mówili tylko po niemiecku, więc zgaduję, że mogły powstać na Niemcy żyli W kolonie tworzone przez Niemcy region Wolhynien.
Ostatnio uzyskałem więcej informacji poprzez forum dyskusji na temat określonego regionu genealogiczne Wolhynien ( forum.wolhynien.net/forum_entry.php?id=20424 i forum.wolhynien.net/forum_entry.php?id= 22665).
Dokumenty te są żadne rekordy urodzenia mojego pradziadków Adolfa i Christine, a nawet rekord małżeństwo rodziców Christine. Byłem naprawdę podekscytowany, aby zobaczyć te dane, bo niemal tracąc nadzieję na uzyskanie tych dokumentów znaleźć ...
Zdjęcia są skanowane na poniższe linki:

Księga rejestracji kościoła za narodziny Adolf (drugiej płyty, z numerem 1066):
agadd.home.net.pl/metrykalia/439 ... 4_0134.htm

Rejestracja Narodziny Christine (czwarty rekord, z numerem 2160):
agadd.home.net.pl/metrykalia/439 ... 3_0270.htm

Rekord małżeństwo Philipp Seifried i Anna Elisabeth (rodziców) w dniu 21/02/1988 Christine. (Panna młoda wdowa David Tews):
agadd.home.net.pl/metrykalia/439 ... 3_0181.htm

Rekord śmierci dla Anny Elżbiety na 29 października 1888 (1 miesiąc po urodziła Christine i osiem miesięcy po ślubie Philipp). Anna Elżbieta zmarła w 24 roku życia:
agadd.home.net.pl/metrykalia/439 ... 9_0089.htm

W skrócie, piszę tę wiadomość, ponieważ trzeba znaleźć świadectwa urodzenia, chrztu, małżeństwa lub zgonu z nich (Daniel Borowski, Adolf Borowski lub Christine Borowski). Wszelkie inne dokumenty lub informacje znaleźć będzie bardzo mile widziani i będę bardzo wdzięczny. Szukam pomocy i jestem oczywiście w stanie zapłacić za niego w razie potrzeby.
Przepraszam za błędy pisania, bo nie mówi po polsku bardzo dobrze i dlatego użyłem translatora Google, aby napisać ten list.
Jestem wdzięczny za jego dobroć czytając ten post. Będę z niecierpliwością czeka na odpowiedź!

Dziękuję bardzo ...

Marcelo Boroske
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 dni temu - 9 lata 5 dni temu #18534 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
www.facebook.com/oleg.chorowiec

Marcelu zkontaktuj sie z Olkiem Chorowiec z Radomia

Tel 0048 48 389 0337

w godzinach 9-18


Sprawdz tez tutaj

en.geneanet.org/search/?name=borowski&ressource=arbre
Ostatnia9 lata 5 dni temu edycja: henryk gierlik od.
The following user(s) said Thank You: Marcelo Boroske

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 dni temu - 9 lata 4 dni temu #18535 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Karl Theodor von Borowsky

ur 19 07 1823r Ludwigsburg
zm 13 12 1883r Connstadt


Jest to slad pochodzenia wiary evangielickiej i kolonistow z
Niemieckich
Załączniki:
Ostatnia9 lata 4 dni temu edycja: henryk gierlik od.
The following user(s) said Thank You: Marcelo Boroske

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 dni temu #18536 przez Teresa Cybulska
Replied by Teresa Cybulska on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Może w Archiwum Głównym Akt Dawnych znajdują się poszukiwane
akty, www.agad.gov.pl/inwentarze/KsEA439x.xml#idp832000y .
T.C
The following user(s) said Thank You: Marcelo Boroske

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19421 przez Marcelo Boroske
Replied by Marcelo Boroske on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Kochany przyjaciel Henry Gierlik,

Obraz, który mi pokazałeś bardzo mnie interesuje i ciekawi.
W malarstwie nazwę stopki jest napisane Theodor Amman, ale można powiedzieć, że jest to Karl Theodor von Borowsky.
Moje pytanie jest takie: człowiek na zdjęciu jest rzeczywiście rodziny Borowsky?

Dziękuję bardzo za Twoją pomoc!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19426 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Borowsky
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Marcelo Boroske

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie