temat pracy magisterskiej - prośba

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21215 przez Robert Kunert
temat pracy magisterskiej - prośba was created by Robert Kunert
Witajcie :)

Zwracam się ze szczególną prośbą.
Brat rozpoczął studia uzupełniające II stopnia magisterskie na kierunku - historia.
Zamierzał pisać pracę magisterską na temat monografii pewnej kamiennicy lub wspomnień Hansa Franka w kontekście walk partyzanckich. Jak dla mnie to sztuka dla sztuki i takie tam bla bla bla. Zaproponowałem aby zdecydował się na pracę która coś wniesie i będzie z niej jakiś pożytek.

Czy Koleżanki i Koledzy widzicie jakiś obszar badań, zakres pracy magisterskiej który przyda nam się w naszych codziennych poszukiwaniach? Skoro i tak ma poświęcić temu czas i zawitać do Archiwum może jest coś, na co nie mamy na co dzień czasu, a jest to jednocześnie interesujące i przydatne dla Naszego Ogółu.
Będę wdzięczny za każdą inspirację.
Z wdzięcznością pozdrawiam
Robert

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21285 przez Anna Chmielowska
Replied by Anna Chmielowska on topic temat pracy magisterskiej - prośba
Hans Frank oprócz Wawelu często przebywał w pałacu Potockich w Krzeszowicach. Działały tam
Bataliony Chlopskie. Nie pamiętam dokładnej nazwy ale jest Towarzystwo Ziemi Krzeszowickiej
które może mieć jakieś materiały. To tylko pamiętałam z przekazu rodziny mieszkajacej w pobliskim
Tenczynku.Pozdrawiam Anna.
The following user(s) said Thank You: Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #21291 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic temat pracy magisterskiej - prośba
Gdybym ja stanął przed koniecznością wyboru tematu pracy magisterskiej użytecznej i potrzebnej (nie na zasadzie ble ble ble jak kolega napisał) to spełnił bym swoje marzenie dotarcia i przewertowania dokumentów związanych z Księstwem siewierskim. To ogromne pole do popisu dla historyka.
Prac magisterskich, art., opracowań naukowych na ten temat jest mało (większość z okresu międzywojennego), bo problem tkwi w dostępie do materiałów źródłowych.
Nie dość że większość dokumentów sporządzono po łacinie, to dodatkowo dotarcie do Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej stanowi problem dodatkowy, ale możliwy (sam czyniłem takie starania).
Tam jest większość dokumentów sporządzanych na prywatne potrzeby biskupów krakowskich – właścicieli księstwa. Niewiele publikacji jest na temat sądownictwa albo systemu administrowania tak rozległym przecież terenem. Wszystko przez 400 lat chodziło „jak w zegarku „ ale ten temat „od kuchni” prawie w ogóle nie jest znany. Materiałów ci dostatek….. nic tylko do roboty a genealodzy będą wdzięczni…
Kolego Robercie .Pozdrawiam brata i zachęcam. HF
Ostatnia8 lata 4 miesiąc temu edycja: Florian Huras od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie