Rozprza

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23126 przez Robert Kabziński
Rozprza was created by Robert Kabziński
Jestem użytkownikiem tego portalu zaledwie od wczoraj. Chciałbym odszukać swoich przodków i interesuje mnie parafia Rozprza, ale w indeksach metrykalnych w zakładce "lista Parafii" nie ma Rozprzy lub nie potrafię jej znaleźć. Czy mógłbym prosić osoby, które lepiej poruszają się po portalu o pomoc i o podpowiedź jak odszukać informację na temat parafii Rozprza?

Robet Kabziński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23127 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Rozprza
Parafia Rozprza, jest dostępna w zasobach FamiliySearch, link poniżej. "Lista parafii" dotyczy zindeksowanych, czyli spisanych przez członków TGZCz i udostępnionych nazwisk w poszczególnych parafiach, widocznych potem w "Wyszukiwarce nazwisk". familysearch.org/search/image/index?owc=...70901%3Fcc%3D2115410
Innym zbiorem danych jest Archiwum Państwowe, które udostępnia dane tutaj:
searcharchives.pl/search?q=Rozprza%20XTYPEro%3Apra
Powodzenia!
The following user(s) said Thank You: Robert Kabziński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23129 przez Robert Kabziński
Replied by Robert Kabziński on topic Rozprza
Bardzo, bardzo dziękuję za szybka odpowiedź.
Pozdrawiam.

Robet Kabziński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23135 przez Michał Karwata
Replied by Michał Karwata on topic Rozprza
Akta z AP Łódź są dostępne także w genetece w postaci skanów.
Tamże prawie kompletne indeksy. Brakuje tylko około 20 lat urodzeń i zgonów sprzed 1800 i po 1865. W razie czego proszę pytać, o Rozprzy wiem chyba wszystko.

pozdrawiam
Michał
The following user(s) said Thank You: Robert Kabziński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23151 przez Robert Kabziński
Replied by Robert Kabziński on topic Rozprza
Panie Michale bardzo dziękuję za chęć pomocy. Bardzo interesuje się historią mojej miejscowości (nie wspominając już o rodzinie) i bardzo zależy mi na odszukaniu dwóch osób. Są to Bartłomiej Wesołowski (był osobą dorosłą w roku 1907 i posiadał dom w centrum Rozprzy) i Rafał Piwowarski, który urodził się chyba w okolicach Rozprzy i w życiu dorosłym był właścicielem hotelu Bristol w Kielcach. Tyle o nich na tę chwilę wiem i już wszczynam poszukiwania :) . Może trafię na jakiś ślad. Jeśli wpadłyby w ręce panu wiadomości na temat tych osób i zechciałby się pan nimi podzielić, to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. Robert Kabziński

Robet Kabziński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23154 przez Michał Karwata
Replied by Michał Karwata on topic Rozprza
Nazwiska te na pewno występują w Rozprzy. Tych osób konkretnie w moich notatkach i indeksach nie widzę, ale mogą być w niezindeksowanych. W razie czego zostaje jeszcze AP Piotrków które ma księgi ludności stałej z Rozprzy w formie zdigitalizowanej, choć jakoś do publikacji się nie kwapią. Życzę powodzenia w szukaniu, w razie czego proszę dać znać.
Przy okazji to w tym okresie w samej Rozprzy było chyba więcej ludności mojżeszowej niż katolickiej.

pozdrawiam
Michał
The following user(s) said Thank You: Robert Kabziński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie