Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23275 przez Robert Kunert
Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta was created by Robert Kunert
Witam serdecznie

Zainteresowany jestem zagadnieniem pankowskiego hutnictwa i górnictwa w kontekście wyznaniowym jego pracowników

Czy Ktoś z Koleżanek i Kolegów wie gdzie skierować powinienem swoje poszukiwania, gdzie zachować się mogły akta z nazwiskami itp.

Pozdrawiam
Robert

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23278 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta
Jestem na etapie tworzenia, z różnych źródeł, list pracowników Fabryk Pankowskich w XIX wieku, dla celów wydawniczych. Może będę mógł w czymś pomóc, proszę o kontakt na priv.
Marek C. Rokosa
The following user(s) said Thank You: Hanna Polak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23350 przez Hanna Polak
Replied by Hanna Polak on topic Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta
Witam, mam gorącą prośbę, czy zetknął się Pan z nazwiskiem Spaczyński i Błaszczyński ? Byli tam na pewno przez jakiś czas, ale czym się zajmowali, nie wiem..

Pozdrawiam serdecznie
Hanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23410 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta
W etatach roku 1831 w dozorostwie Pankowskim jest zapis: pełniący obowiązki zawiadowcy w Pankach Błaszczyński, jako „gorliwy, przychylny” zostaje proponowany na stałego pracownika.
W roku 1832 jest również na liście urzędników.
Spaczyński Antoni ur. ok. 1837 r. w latach 70-tych występuje jako formierz, jego żona Marianna Pawlikowska. Mieszkał na Cygance.
W latach 50-60 występują Spaczyńscy jako karczmarze w Truskolasach.
Proszę również sprawdzić księgi metrykalne parafii Krzepice z lat 70-tych.
Pozdrawiam
Marek C. Rokosa
The following user(s) said Thank You: Hanna Polak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23414 przez Hanna Polak
Replied by Hanna Polak on topic Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta
Panie Marku, ogromne podziękowania dla Pana!

Zawiadowca Błaszczyński, a to niespodzianka, a może to ten przodek, którego z takim wytęsknieniem szukam ? Ale dlaczego nie miał w Pankach dzieci ? Może był tam krótko...
Mój prapradziadek Władysław Błaszczyński wziął za żonę Jadwigę, siostrę wspomnianego przez Pana Antoniego Spaczyńskiego z Cyganki. Ten zawiadowca pasuje czasowo na jego ojca...
Spaczyńskich znalazłam rzeczywiście w Krzepicach, ale Błaszczyńscy - mój ród po mieczu to zagadka - wciąż byli gdzie indziej..
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Hanna Polak z d. Błaszczyńska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #23415 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta
Zapewne w Pankach Błaszczyński był na zastępstwie, gdyż w latach 1829 - 1830 r. w Dozorostwie Siewiersko – Olkuskim pełnił stanowisko dozorcy i kontrolera walcowni. Miał na imię Ignacy. Może to pomoże Pani w poszukiwaniach.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Marek C. Rokosa od.
The following user(s) said Thank You: Hanna Polak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie