Inwentarze dóbr ziemskich województwa krakowskiego 1576-1700

  • Maria Lipka-Stępniewska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27797 przez Maria Lipka-Stępniewska
Replied by Maria Lipka-Stępniewska on topic Inwentarze dóbr ziemskich województwa krakowskiego 1576-1700
Dla Zdzisławy
Jest tylko Kromołów,ale niekompletny ---opuszczono spis mieszczan 86 osób,które płacą czynsz,
Zagrodnicy Jan Sllezak,Jakub Hujczak,Wojciech Babiuszek,
Młynków 2 - Błażej Wilczeki Wojciech Huraj
a dalej wieś Rudniki i Pomrożyce
Rajczyków nie ma,amoże Pani chodzi o inne nazwisko?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27798 przez Zdzisława Rajczyk
Pani Mario, serdeczne dzieki. Rozumiem , ze Rajczykow w parafii Przybynow nie znalazla Pani?
A moze w Pomrozycach?
Dziekuje i pozdrawiam. Zdzislawa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27799 przez GRZEGORZ BORECKI
Czy w takim razie w Kłobucko są te nazwiska:
Strzeszyna, Grygiel, Syguda, Olszewski, Janas, Janik, Dabioch, Zychowski (Zych), Małczak, Duda, Bury, Chłąd, Krawczyk, Sowa, Florek, Tałaj, Deska, Chudy, Desperak,

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Maria Lipka-Stępniewska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27800 przez Maria Lipka-Stępniewska
Replied by Maria Lipka-Stępniewska on topic Inwentarze dóbr ziemskich województwa krakowskiego 1576-1700
Panie Grzegorzu,
Inwentarz miasteczka Kłobucko pochodzi z roku 1658
Regest domów osiadłych miasteczka J.K.M.Kłobucka-opuszczono wykaz 54 domów i w tej książce ich nie ma,ale w archiwum w Krakowie sa. w zbiorze
Castr.Crac.Rel.84,s.1025-1028
Pozdrawiam ml-s

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Maria Lipka-Stępniewska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27801 przez Maria Lipka-Stępniewska
Replied by Maria Lipka-Stępniewska on topic Inwentarze dóbr ziemskich województwa krakowskiego 1576-1700
Pani Zdzisławo
Jest Szymon Rajca w Pomrożycach- ma wołów parę, czynszu daje groszy 16,ospu korcy 3, kapłonów 2, jajec 18 i jest kmieciem.
Powinien jako i rudniczanie roboty odprawiać,powabę,oprawę tak jako rudniczanie robić.
Kmiecie w Rudnikach powinni w tydzień robić po dni 4 ,od św.Wojciecha aż do św.Michała,a od św Michała do św .Wojciecha podni 3, oprawy prząść powinni po Lokci 12, w łokieć po 10 pasm,powabę tak na oziminę, jako i na jarz okrom dnia powi
nni odprawiać.
Pozdrawiam ml-s
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27827 przez Mirek Wysocki
Dzień dobry Pani Mario. Poszukuję nazwiska Kochel ze wsi Zwierzyniec (starostwo krzepickie). Zatrzymałem się na spisie ludności województwa krakowskiego za lata 1790-1791, gdzie znalazłem swojego antenata. Ciekaw jestem, czy w dostępnych przez Panią materiałach jest wymieniane powyższe nazwisko. Najstarszą wzmiankę o tym nazwisku znalazłem w księgach urodzeń parafii kłobuckiej z 1607 roku, gdzie urodziła się Barbara z rodziców Joachima Kochla i Marianny, jednakże nie mogę powiązać tego zapisu ze swoją rodziną.
Pozdrawiam
Mirek Wysocki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie