Indeksujący to nie jasnowidz

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28148 przez M. D.
Indeksujący to nie jasnowidz was created by M. D.
Dobry wieczór,

Jestem osobą cierpliwą, ale zaczęłam mieć dość. Zindeksowałam kilka roczników z różnych parafii, w wyniku czego od kilku miesięcy dostaję zapytania typu: „Iksiński urodził się/umarł w parafii X, gdzie wziął ślub, gdzie się urodził/umarł?” Drodzy Państwo, a skąd osoba indeksująca ma to wiedzieć. Ktoś kto indeksuje SPISUJE INFORMACJE Z KSIĄG METRYKALNYCH WYBRANEJ PARAFII NIE ZAJMUJE SIĘ POSZUKIWANIAMI LOSÓW KAŻDEJ Z OSÓB WYMIENIONYCH WE WSPOMNIANYCH KSIĘGACH; takich informacji powinni szukać zainteresowani na własną rękę.

Strony gdzie dostępne są akty online:

szukaj w archiwach,
genealodzy.pl;
family search,
ewentualnie należy samemu pojechać i szukać w archiwach państwowych lub archiwach archidiecezjalnych.

Jeśli nie wiemy w jakim archiwum szukać, z pomocą przyjdzie nam poniższy link:

baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradziad.php

Pozdrawiam,
Margit
The following user(s) said Thank You: Rafał Albiński, Sebastian Górecki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28151 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Indeksujący to nie jasnowidz
Ma Pani widocznie pecha indeksując parafie, którymi zajmują się nowicjusze, ale nowicjuszem był każdy z nas. W zasadzie powinniśmy się cieszyć, że ktoś korzysta z naszej wiedzy i pracy.
Ja dotychczas nie spotkałem się z takimi pytaniami, a indeksuję już od pewnego czasu.
Pozdrawiam i życzę w nowym roku wszystkiego najlepszego i mniejszej ilości pytań.
Stanisław
The following user(s) said Thank You: Kinga Cisowska Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28156 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Indeksujący to nie jasnowidz
He he, witamy w klubie :)
Pomoc innym (do takich zaliczam indeksację) wiąże się niestety z różnymi niedogodnościami. Mnie osobiście nie sprawia trudu podanie komuś danych dodatkowych - o ile jestem w ich posiadaniu. Jeśli ich nie mam, lub nie mam wolnego czasu - wskazuję tylko, gdzie się znajdują i na tym kończę. Potrafię zrozumieć pytających, bo sam nim byłem, ale też rozumiem Koleżanki zniecierpliwienie - proszę jednak się nie zniechęcać, pomoc innym nie zawsze jest łatwa i przyjemna ;)

Michał
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska, Kinga Cisowska Vnuk, Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28173 przez Caroline Brymora
Replied by Caroline Brymora on topic Indeksujący to nie jasnowidz
I am grateful to anyone who does indexing, even if it is only one parish for one year. Together we help each other.
I received help with my search and in return have indexed many years of Przybynow baptisms. The books were Latin and Polish.
I made errors, because I do not know Polish language, but I had help with learning and fixing early mistakes. There are still errors.
But if my work helps someone find their ancestor, then I am happy :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie