Cmentarz w Dankowie

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28238 przez Ola Mańka
Cmentarz w Dankowie was created by Ola Mańka
Witam,

czy ktoś zajmuje się starym cmentarzem w Dankowie? Pytam na prośbę p. Ricka Ottenburgera, o którym już kiedyś był tutaj artykuł ( www.genealodzy.czestochowa.pl/zasoby/art...a-rozsiana-po-wiecie ).

Zgodnie z jego informacjami cmentarz jest w złym stanie (patrz zdjęcia). Czy może powstała jakaś inicjatywa, która zajmuje się jego uporządkowaniem?

Z góry dziękuję za wszelką informację, pozdrawiam,

Aleksandra Mańka
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28239 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Cmentarz w Dankowie
to nie jest cmentarz w Dankowie !!! tylko w Lindowie.
cmentarz w Dankowie jest zadbany.
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28289 przez Ola Mańka
Replied by Ola Mańka on topic Cmentarz w Dankowie
Zgadza się, przepraszam. W takim razie pytanie dotyczy cmentarza w Lindowie. Czy jest ktoś, kto się nim zajmuje, wie o nim coś więcej ?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28306 przez Stanisław Hejak
Replied by Stanisław Hejak on topic Cmentarz w Dankowie
Jest bardzo dużo cmentarzy ewangelickich zaniedbanych lub wręcz świadomie zniszczonych.Jestem inicjatorem oraz biorę czynny udział przy ich porządkowaniu w woj łódzkim.W mojej gminie są do przywrócenia do jakiego takiego porządku trzy cmentarze ewangelickie.Podjąłem temat wspólnie między innymi z urzędem gminy.Wszystko zależy od ludzi dobrej woli.Podam bardzo dobry przykład.Lokalna społeczność w miejscowości Zawady k/Bełchatowa w październiku 2015 w sobotnie słoneczne popołudnie posprzątała cmentarz(brałem w tym udział).Kilka kilometrów dalej, zerowe zainteresowanie podobnym tematem.My Polacy mamy pretensje do Białorusinów,Ukrainy o niszczenie naszych nekropoli.Tylko nie dostrzegamy co dzieje się obok nas.Jeśli elementy nagrobków są wykorzystane na utwardzenie posesji,to coś świadczy o ich mieszkańcach.Proszę wejść na stronę internetową Wiejskie cmentarze ewangelickie woj. łódzkiego(jest tam między innymi wywiad przeprowadzony ze mną w dn 26 października ub.roku).Polecam również na Facebooku RATUJĄC PAMIĘĆ.Jeśli są pytania proszę o kontakt-jestem w stanie pomóc.
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #42829 przez xdc84
Replied by xdc84 on topic Cmentarz w Dankowie
Nagrobki,które się znajdują na tym cmentarzu są porządkowane przez tutejszych mieszkańców.

Jednym z grobów opiekują się moi rodzice.
Ostatnia2 lata 5 miesiąc temu edycja: xdc84 od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie