Z czego to zdjęcie?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #28653 przez Zbigniew Małolepszy
Z czego to zdjęcie? was created by Zbigniew Małolepszy
Odnalazłem zdjęcie z rosyjskiego dokumentu mojego pradziadka Stanisława Samuela ur. w 1882 r. Jaki to mógł być dokument? Widzę, że dwa razy opisano go tu jako niepiśmiennego, ale to i jego nazwisko to wszystko co mogę wyczytać ze zdjęcia.
Załączniki:
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.
The following user(s) said Thank You: Maria Mroczek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28684 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Z czego to zdjęcie?
Może z legitymacji kolejowej? /....... doroga/ SM
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28696 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Z czego to zdjęcie?
Dziękuję za podpowiedź. Na priv dostałem inne informacje, które też wskazują na legitymację kolejową, poza tym na pieczątce z boku jest Warsz... co może potwierdzać, że chodzi o Warszawsko-Wiedeńską Drogę Żelazną. No i najciekawsze, że udało mi się dzięki temu zlokalizować miejsce zamieszkania i pracy Stanisława, które do tej pory nazywane jest od jego nazwiska. Jest to staw Samul w Poczesnej przy koleji. A na przedwojennej mapie jest w tym miejscu zaznaczona budka i prawdopodobnie dom dróżnika.

Czy ktoś byłby w stanie rozczytać z opisu na zdjęciu w cyrylicy w jakiej sekcji pracował Stanisław (ostatnie dwie linijki).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28708 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Z czego to zdjęcie?
Piękne zdjęcie, może Pan powiedzieć jak je znalazł? W archiwum prywatnym czy w jakiejś dokumentacji z archiwów państwowych. Pytam bo smm szukam zdjęć pradziadka który pracował na kopalni w Sosnowcu, może coś mi Pan podpowie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28710 przez Przemysław Lizurej
Replied by Przemysław Lizurej on topic Z czego to zdjęcie?
Ja natrafiłem na zdjęcia - niestety nie mojej rodziny - w dokumentach gminy przy zmianach miejsca zamieszkania.
Czasem są tam dowody osobiste.

Przemysław Lizurej (LIZUREJP@YAHOO.COM)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28738 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Z czego to zdjęcie?
Zdjęcie pradziadka pochodzi z albumu wujka, o którego istnieniu nie miałem wcześniej pojęcia. Jest on najmłodszym (90+) przyrodnim bratem mojej babci i dlatego u niego zostały wszelkie rodzinne zdjęcia.

Archiwów państwowych jeszcze nie przeszukiwałem za dokumentami pracowniczymi moich dziadków więc nic niestety nie mogę podpowiedzieć. Ale też mnie czeka etap kopalniany mojego dziadka tylko że z kopalni rud żelaza Żarki IV.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie