Szukam dat urodzenia przodków.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29523 przez Ryszard Czerwik
Szukam dat urodzenia przodków. was created by Ryszard Czerwik
Dzień Dobry.
Szukam dat urodzenia Szczepana Czerwik oraz jego małżonki Bronisławy z domu Ziora którzy należeli do parafii p.w.Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Starczy.

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29526 przez Tomasz Filipczyk
Replied by Tomasz Filipczyk on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Witam w naszej społeczności ;)
Proszę o więcej szczegółów dotyczących podanych osób. W jakich latach należy szukać?

Na jakim etapie przygody z genealogią Pan jest? Jeżeli to początki, to chętnie podpowiem jak i gdzie szukać przodków ;)

Pozdrawiam,
Tomasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29529 przez Ryszard Czerwik
Replied by Ryszard Czerwik on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Dziękuję Panu za zgłoszenie się i zainteresowanie tym tematem.Małżeństwo o którym napisałem było rodzicami mojego ojca Mariana urodzonego w 1931 roku w Starczy. Dobrze jeszcze pamiętam babcię Bronisławę która mieszkała przy ulicy Szkolnej.
Oto fragment odpowiedzi którą otrzymałem z archiwum "Archiwum Państwowe w Częstochowie informuje, że posiada w swoim zasobie m.in. akta zespołów archiwalnych Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Starczy z lat 1911-1914 oraz Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Poczesnej z lat 1808-1914 [1935-2007] (w której rejestrowano akty metrykalne z terenu Starczy przed 1911 rokiem"
Czekam jeszcze na wiadomość w tej sprawie od rodziny lecz w międzyczasie zdecydowałem się na szukanie zapisów o przodkach i dat ich urodzenia przez tę internetową stronę genealogiczną.Być może ktoś z Państwa ma już drzewo genealogiczne z danymi o tych osobach i mógłby mi udostępnić informacje.
Pozdrawiam Pana

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #29530 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Szukam dat urodzenia przodków.
czy zna Pan imiona rodziców Szczepana i Bronisławy???
w grobonecie (Poczesna) jest nagrobek Bronisławy Czerwik zm, w 1975 r ale nie ma Szczepana??
Ostatnia6 lata 11 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29533 przez Tomasz Filipczyk
Replied by Tomasz Filipczyk on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Znalazłem akt małżeństwa 21/1896. Małżeństwo między Szczepanem Czerwik, synem Jana i Magdaleny a Franciszką Wąsowicz, córką Antoniego i Anny.
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GTR...364183501&cc=2115410

Być może są to rodzice Pańskiego dziadka. Jeśli tak i jeśli Szczepan był najstarszym, ew. drugim dzieckiem, to sądzę, że urodził się w latach 1896-1899.
Myślę, że warto odwiedzić parafię w Starczy i zajrzeć do ksiąg metrykalnych. W akcie chrztu jest wpisany wiek rodziców, który pozwoli dość precyzyjnie określić rok urodzenia.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29535 przez Ryszard Czerwik
Replied by Ryszard Czerwik on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Dziękuję Panu Tomaszowi za radę.W roku 1931 Szczepan Czerwik miał 41 lata natomiast Bronisława z domu Ziora 32 lata.Prawdopodobny rok urodzenia ojca 1890 i matki 1899 może być roczna różnica w tych datach spowodowana sposobem liczenia wieku osób i zapisywania ich w owym czasie w księgach metrykalnych.Wysłałem dzisiaj powtórną prośbę do Archiwum Państwowego w Częstochowie o przejrzenie ksiąg archiwalnych
"Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Poczesnej z lat 1808-1914 [1935-2007] (w której rejestrowano akty metrykalne z terenu Starczy przed 1911 rokiem"

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie