Szukam Ziorów z Kamienicy Polskiej.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
6 lata 6 miesiąc temu #31033 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Szukam Ziorów z Kamienicy Polskiej.
Zwrociłem na to uwagę. Nieczęste to, ale w akcie ślubu jest po prostu błąd. Wszystkie dane dzienne pochodzą z akt metrykalnych. Proszę zwrócić uwagę, że ślub był w 1870, więc jest jeszcze ewentualność, że było to dziecko panieńskie. Wydaje mi się jednak, że przy akcie chrztu Bronisławy (?) wiek Marianny wskazuje na lata po 1870.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31036 przez Ryszard Czerwik
Replied by Ryszard Czerwik on topic Szukam Ziorów z Kamienicy Polskiej.
Dziękuję Panie Piotrze za pomoc w poszukiwaniach przodków.Dla pełnej jasności podam Panu jeszcze numer wpisu # 30448 jest to tłumaczenie z aktu ślubu napisane dzięki uprzejmości Pani Marii.Nie wiem czy Pan zna dobrze język rosyjski aby móc odczytać ten dokument, zwracam się w takim razie jeszcze raz do eksperta kogoś z forumowiczów o sprawdzenie tłumaczenia.Chodzi o wiek panny młodej w dniu ślubu dwadzieścia lub dwadzieścia pięć ? lat.Jeśli dwadzieścia lat to data urodzenia podana w wykresie Pana Piotra zgadzałaby się.Jeżeli dane pochodzą z akt metrykalnych to Pan Piotr ma rację a w dokumencie aktu ślubu lub w tłumaczeniu jest błąd.
Pozdrawiam

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
6 lata 6 miesiąc temu #31037 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Szukam Ziorów z Kamienicy Polskiej.
Spojrzałem na akt ślubu Ziory z Sołtysikówną. Panna ma lat... 20.
Pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31038 przez Ryszard Czerwik
Replied by Ryszard Czerwik on topic Szukam Ziorów z Kamienicy Polskiej.
Dziękuję Panu Panie Piotrze za sprawdzenie tłumaczenia.Dzięki pańskiej pomocy zrobiłem korektę w dacie urodzenia Marianny Ziora z domu Sołtysik na 1872 rok.Mam także teraz więcej wiadomości o moich dalekich przodkach zza południowej granicy.
Serdeczne pozdrowienia dla Pana i wszystkich osób odwiedzających tę stronę.

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie