Przednikiewicz

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #31659 przez Janusz Zaremba
Przednikiewicz was created by Janusz Zaremba
Na cmentarzu Kule na nagrobku kw 9 rz 1 grób 5 spoczywa Kazimierz Przednikiewicz, jego żona Klementyna zd. Malczewska oraz córki Antonina i Helena Sypniewska. Czy ktoś spotkał takie nazwisko w swoich poszukiwaniach?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40357 przez Joanna Krawczyńska
Replied by Joanna Krawczyńska on topic Przednikiewicz

Janusz Zaremba napisał: Na cmentarzu Kule na nagrobku kw 9 rz 1 grób 5 spoczywa Kazimierz Przednikiewicz, jego żona Klementyna zd. Malczewska oraz córki Antonina i Helena Sypniewska. Czy ktoś spotkał takie nazwisko w swoich poszukiwaniach?

Witam!
Mam nadzieję, że się nie spóźniłam i moja odpowiedź coś wniesie do postawionego pytania, choć nie do końca wiem o jaki nazwisko chodzi.
Klementyna Malczewska ( po mężu Przednikiewicz) to bratanica mojej 2 x prababci Dominiki z Malczewskich Chmielewskiej. Klementyna urodziła się w Terespolu w 1886 roku (akt 25) z ojca Aleksandra Konstantego Malczewskiego i matki Józefy Skulimowskiej. W 1904 roku wyszła za Kazimierza Przednikiewicza w Terespolu (akt nr 1). Niestety nie wiem nic o Jej losach ponieważ prababcia Bronisława zmarła w 1943 roku, kiedy mój ojciec był dzieckiem. Czasy nie sprzyjały utrzymywaniu kontaktów. Dopiero niedawno odszukałam metryki rodziny Malczewskich od kilku pokoleń osiadłych w Terespolu.
Dzięki tej wiadomości będę miała jeszcze jeden grób do odwiedzenia na Kulach, bo ze strony matki mam też grób prababci i jej potomków.
Jeśli posiada Pan wiadomości o córkach lub innych dzieciach i ich potomkach Klementyny z Malczewskich i Kazimierza Przednikiewiczów to proszę o informację.
Pozdrawiam
Joanna Krawczyńska

Załącznik MalczewskaKlementynaTerespol188625.jpg nie został znaleziony


Joanna
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40359 przez Janusz Zaremba
Replied by Janusz Zaremba on topic Przednikiewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie