Maroń family

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #34094 przez Przemysław Maroń
Maroń family was created by Przemysław Maroń
Witam wszystkich,

Podobnie jak wszyscy jestem na kolejnym poziomie poszukiwania protoplastów. Dokładnie chodzi mi o Walentego Maronia.
Do tej pory większość z rodziny rodziła się, żyła i umierała w Mysłowie, parafia Koziegłówki.

Mam metrykę zgonu Walentego Maronia z 01.08.1814 r. (link do metryki) (lewa strona na dole)
gdzie jest wzmianka, że gdy umarł to miał lat 90.
Wiadomym jest to, że nie zawsze ludzie potrafili liczyć oraz mieli problem z datami by określić ile kto miał lat w chwili śmierci.

Szukając aktu urodzenia Walentego, by poznać kolejne pokolenie wstecz. Przeszukałem Parafię Koziegłówki, lecz nic nie odnalazłem a propos nazwiska Maroń.
Jedyny trop na jaki trafiłem, to dzięki wyszukiwarce nazwisk gdzie jest wzmianka o urodzeniu Valentin Maroń z Laurentego i Heleny w miejscowości Trzebień w parafii Sadów w 1737 r. (link do metryki) (lewa strona na dole)
Niestety, nie wiem na ile to może być 100% traf. Między Trzebienią, a Mysłowem jest ok. 40km, lecz wtedy się mieszkało raczej w domach wielopokoleniowych.

Walenty miał także dwie żony(Marianna gdzie w 1769 rodzi się ich syn Rajmund(1 wrzesień - link) , a już w 1771 r. Walenty ma ślub z Agnieszką) mam tylko akt ślubu z drugiego małżeństwa, lecz nie mogę także odkopać aktu ślubu, ani śmierci Marianny.

Jeszcze odnalazłem akt ślubu niejakiego Szymona Maroń i Marianny w 1717 w parafii św. Zygmunta w Częstochowie, lecz nie natrafiłem by mieli syna o tym imieniu.

Co sądzicie o tym znalezisku?
Jest ktoś w stanie jakoś pomóc lub podpowiedzieć gdzie i jak szukać dalej?

Pozdrawiam,
Przemek
Ostatnia5 lata 7 miesiąc temu edycja: Przemysław Maroń od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie