Kachelski

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #360 przez Dorota Kuś
Kachelski was created by Dorota Kuś
Moze ktoś wie o osobach które są powiązane z moją rodziną,dziadek mój Zdzisław Kachelski ur.15 listopada.1895 r w Warszawie,miał dwóch braci przyrodnich(Goniewicz z Radomska i z Raciborza) i dwie siostry rodzone(Łomowska Jadwiga -miala dwojke dzieci-corka Bogna wyjechała do Anglii a pózniej do Usa i byla projektantką mody i syn ? ktory uczył w Bydgoszczy geografii w LO)Halina druga siostra(Bielawa Zachodnia - współzałożyciele w Poznaniu fabryki wagonow i lokomotyw) i jej corka Krysia ,razem były w obozie w Niemczech i syna ? )dziadek uczęszczał w Będzinie do szkoły handlowej 1906r,1915-ochotnik ułańskiego Dywizjonu,1920- 6 pułk Kanionierski,czlonek zarządu w AK w Częstochowie podczas drugiej wojny światowej,odznaczony krzyżem Walecznych i krzyżem Niepodległości w 1930r,Krzyż Powstańczego I-go Korpusu 12-06-1918 r,Z gory dziekuje za wszystkie wiadomości

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2112 przez Anna Łomowska
Replied by Anna Łomowska on topic Odpowiedź:Kachelski
Witam serdecznie, jestem wnuczką Agenora Łomowskiego, syna Jadwigi Kachelskiej, tego, który uczył geografii w IV L.O. w Bydgoszczy. Poszukuje właśnie kontaktu z rodziną mojego dziadka, który niestety od kilku lat nie żyje. Chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej o swojej rodzinie. Może udałoby nam się skontaktować. mail do mnie annalomowska@gmail.com czekam z niecierpliwością:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2116 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Kachelski
W Bibliotece Cyfrowej znalazłem kilka informacji o nazwisku Kachelski.

Rok 1909: Ignacy Kachelski , stolarz , Warszawa u.Sienna 66


1916 - G.Kachelski w Łodzi ul.Piotrkowska 50


Franciszek Kachelski, Warszawa , Krakowskie Przedmieście 6

1937 - Henryk Kachelski szewc, Bydgoszcz , ul.Gdańska 137 m.7

w tym samym mieście: Stanisław Kachelski , ul.Ugory 47

Jan Kachelski , handlarz, ul.Sokola 5

Nazwisko występuje również w Poznaniu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2117 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Kachelski
Ps
Ośrodek Dokumentacji najbardziej interesowałyby informacje o działalności Zdzisława Kachelskiego w Częstochowie.

oddc@tlen.pl tel.34 368 24 45

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie