Zawierucha, Ryłek

Więcej
12 lata 3 tygodni temu #5538 przez Olga Czarnecka
Zawierucha, Ryłek was created by Olga Czarnecka
Szukam przodków Anny Zawierucha, z d.Ryłek, ur.25.04.1889r.w Woli Jedlińskiej, córki Ignacego i Katarzyny z d.Pawlak oraz przodków Teofila Zawierucha, ur.25.11.1881r. w Rudniku Wlk., syna Petroneli Zawierucha, ojciec nieznany, tzn. był podobno dzieckiem nieślubnym. Anna i Teofil pobrali się w Katedrze częstochowskiej prawdopodobnie ok.1909r.Mieszkali w Częstochowie najpierw gdzieś w okolicy Katedry, a później na Groszu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 tygodni temu #5539 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Zawierucha, Ryłek
Akt dotyczący urodzenia Teofila (nr 231) znajdziesz tutaj:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...=1867931&wc=14184910
W akcie potwierdzono, to co napisałaś wcześniej. Jedna różnica, Teofil Zawierucha żeni się w parafii św. Zygmunta w 1909

pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #5600 przez Olga Czarnecka
Replied by Olga Czarnecka on topic Odp: Zawierucha, Ryłek
Jeszcze raz dziękuję za wskazanie strony. Dzięki tej informacji udało mi się cofnąć kilka pokoleń wstecz, zarówno jeśli chodzi o przodków z rodziny Zawieruchów, jak i Ryłków. Pojawił się jednak kolejny problem, a mianowicie nie potrafię znaleźć informacji, do jakiej parafii należała wieś Wielopole. Myślę, że chodzi o okolice Bełchatowa, bo do tej pory wszystkich przodków znajduję w parafiach Koziegłowy, Przystajń i Poczesna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 23 godzin temu #5731 przez Olga Czarnecka
Replied by Olga Czarnecka on topic Odp: Zawierucha, Ryłek
Witam, i mam kolejne pytanie. Dowiedziałam się, że Teofil Zawierucha s. Petroneli miał brata. Przeszukując akty urodzenia znalazłam jego trzy siostry: Walerię(1885), Apolonię(1888) i Franciszkę(1895), ale brata ani śladu. W wyszukiwarce TGZC są akty małżeństwa: Józefa Zawieruchy(1908), Franciszka(1911) i Bolesława(1911).Czy któryś z nich był synem Petroneli?
Szukam również Ignacego Ryłek. Pochodził prawdopodobnie z Woli Jedlińskiej. Jego druga żona, Katarzyna z d. Pawlak urodziła się w 1866r. w Woli Jedlińskiej, a prawdopodobnie pierwsza córka z tego małżeństwa, Anna w 1889r., również w Woli Jedlińskiej.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje, bądź wskazówki, gdzie ich mogę szukać.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5839 przez Olga Czarnecka
Replied by Olga Czarnecka on topic Odp: Zawierucha, Ryłek
Witam,
w wyszukiwarce znalazłam informację o ślubie Jana Zawieruchy z Agnieszką Cierpkówną (rok 1805, par. Przystajń). Prosiłabym o informację, gdzie mogę znaleźć dokument, potwierdzający ten fakt?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5841 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp: Zawierucha, Ryłek
Odpowiedziałem w wiadomości prywatnej.

Szymon Gruca
The following user(s) said Thank You: Olga Czarnecka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie