Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #673 przez Agnieszka Korbel
Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy was created by Agnieszka Korbel
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Szukam informacji o rodzinach SIL, Grabara, Jaksender, Radeccy. Moja najbliższa rodzina pochodzi z okolic Częstochowy (Jaskrów).Pozdrawiam.
Agnieszka Korbel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #693 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
Nazwisko Grabara napotkałam w księdze ludności wsi Dębowiec z lat 1866 - 1886. Występuje tam jako gospodarz Ignacy Grabara, syn Jacka i Plauzydy z Karwińskich ur. 14.07.1832 w Miedzianej Górze pow. Kielecki z żoną Salomeą z Łagów ur 1830 wieś Siedlec, gm. Rudnik, pow. Olkusz. Księga ta znajduje się w Archiwum Państwowym w Częstochowie w zespole: Akta gminy Kamienica Polska; NR 87; tytuł: Księga ludności stałej wsi Zawada i wsi Dębowiec.
W XIX wieku Dębowiec należał do parafii Poczesna, ale do 1829 roku Grabarowie nie występowali w księgach metrykalnych.
Nazwisko Jaksender nie jest mi obce, ale raczej miało formę Jaksendrowicz: o Jaksendrowiczach mówiła moja babcia mieszkająca w Dębowcu do 1922 roku.
Mam nadzieję, że przydadzą się moje informacje. Dla uzupełnienia wspomnę tylko, że Grabarowie byli sąsiadami moich przodków po linii żeńskiej i jeśli się nie mylę to chyba jeszcze w Dębowcu mieszkają.
Zyczę owocnych poszukiwań.
Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #695 przez Agnieszka Korbel
Replied by Agnieszka Korbel on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
Dziękuję bardzo! Oczywiście, ze się przydadzą te informacje.
Pozdrawiam
Agnieszka Korbel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4958 przez olga gęsiarz
Replied by olga gęsiarz on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
jaksendr i radeccy mieszkają w mirowie, obie rodziny pochodzą z Jaskrowa. Chętnie się skontaktuje i wymienimy przodków.
Mojej prababki albo praprababki siostra wyszła za mąż za Jaksendra.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4979 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
Duża grupa Grabarów mieszka w Gnaszynie pod Częstochową.
Mam z nimi kontakt, ale byłyby potrzebne jakieś dodatkowe informacje na priv
pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4980 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
Za matecznik Grabarów , tak wynika z danych metrykalnych, można uznawać Kawodrzę.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie