Ball Kocher Glejzer

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #16784 przez Robert Nazarczuk
Ball Kocher Glejzer was created by Robert Nazarczuk
Poszukuję pochodzenia nazwisk Ball Kocher Glejzer,czy są to nazwiska niemieckie,czeskie czy żydowskie.Szukam informacji na temat najstarszych wzmianek i oryginalne pisownie tych nazwisk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #16793 przez J K R
Replied by J K R on topic Ball Kocher Glejzer
Witam.

Romuald Kocher ma z racji swojego nazwiska opanowaną historię swoich korzeni, łącznie z metrykami.

Co do nazwiska Ball i Glejzer do to pierwsze występowało w Puszczewie do obecnych czasów, bo mieszkali tam po prostu. Byli sąsiadami Maj i Pietrzaków. Nie spotkałem się w Puszczewie z nazwiskiem Glejzer ale w Kłobucku są mieszkancy o nazwisku Glajzner i być może jest to jakaś ścieżka do poszukiwań.

Pozdrawiam.
Sądzę że są to raczej nazwiska niemieckie.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #16806 przez Regina Stępnik
Replied by Regina Stępnik on topic Ball Kocher Glejzer
Nazwisko Ball występowało w Długim Kącie. Spotkałam również przy poszukiwaniach osób o nazwisku Hetner związek małżeński pomiędzy Marcelim Hetnerem i Julianną Ball z 1885 roku (Truskolasy nr 44), oraz Jana Balla w 1815 roku.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #16825 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic Ball Kocher Glejzer
Witam.

Jak już wspomniał pan Jan Rokosa moja rodzina wywodzi się z wiosek Węglowice (Kohlhausen) i
Puszczew (Heilmannswalde).Poraz pierwszy nazwisko Kocher we wsi Kohlhausen pojawia się w
sierpniu 1803 roku i jest to Antoni (Anton) Kocher z żoną Annąmarią oraz szóstką dzieci.
Na podstawie „listy Odessa” i dalszych poszukiwań , przybyli oni tam z miejscowości Oberroedern
w Alzacji (kraina historyczna i region administracyjny we Francji, położony w północno-
wschodniej części kraju nad Renem. Składa się z dwóch departamentów: Dolny Ren na północy oraz
Górny Ren na południu).
W wyżej wymienionej „liście Odessa” figuruje Franz Bal który przybył do Kohlhausen z miejscowości
Haefnerhaslach (Häfnerhaslach) w Wüettenberdze ( obszar ten w tym okresie należał do
Rep.Francuskiej)
Z moich poszukiwań wynika że nazwisko Kocher na tym obszaże odnotowane jest poraz pierwszy
koło roku 1620 natomiast nazwisko Ball (miejscowości; Rittershoffen,Oberseebach,Oberroedern,
Aschbach) o koło roku 1629.
Pozdrawiam
Romuald Kocher

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #16887 przez Robert Nazarczuk
Replied by Robert Nazarczuk on topic Ball Kocher Glejzer
Witam!
Antoni Kocher był moim przodkiem.Moja 3xprababka to Józefa Ball.Jej ojciec Andrzej Ball ur.1839.Dziadkowie po ojcu to Franciszek Ball oraz Krystyna Polak.Rodzice dziadka to Franciszek senior/bądź Franz jeśli to kolonista oraz Marianna Kocher,która była córką Antoniego oraz nieznanej mi kobiety.Poszukuje jej danych,imię oraz nazwisko panieńskie.

Pozdrawiam!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #16888 przez Robert Nazarczuk
Replied by Robert Nazarczuk on topic Ball Kocher Glejzer
Julianna Ball z domu Glejzer to moja praprapraprababka wdowa po pierwszym mężu Andrzeju Ball.Najwidoczniej zmarł on przed 1885 czyli gdy moja prapraprababka Józefa miała zaledwie 15 lat.Zastanawia mnie czy miała ona jakiekolwiek rodzeństwo.Co do nazwiska Glejzer weszłem na stronę ,,Mapa Nazwisk" i jest ich bardzo dużo ,że aż całość w sąsiednim powiecie-w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie