Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu #927 przez Joanna Pączek
Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko was created by Joanna Pączek
Szkukam informacji na temat moich przodków z rodziny Ostopinko (nazwisko mogło być przekręcone). Mój dziadek Jan Ostopinko urodził się w Kruszynie koło Częstochowy, jego rodzice to Piotr i Tekla zd. Jassak mieszkali w tych okoliacach później przeprowadzili się na Plęsy (pow. Wieruszowki gm. Galewice). Piotr i Tekla pochowali zostali najprawdopodobniej na cmentarzu w Cykarzewie koło Częstochowy.
Zasłyszana historia jest następująca najprawdopodobniej 4 braci Ostopinko przybyło ze wschodu byli oni borowymi.
Brak mi informacji na temat rodzeństwa mojego pradziadka Piotra i ich losów i dlatego nie mogę połączyć całego drzewa w jedną całość. Jeśli ktoś byłby w posiadaniu jakichkolwiek informacji na temat tej rodziny będę wdzięczna za okazaną pomoc dla początkującej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu - 14 lata 11 miesiąc temu #929 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Joasiu!

.....żeby Ci pomóc musimy mieć jakieś daty, nawet w przybliżeniu.
Inaczej działamy po omacku.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
Ostatnia14 lata 11 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu #939 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź napiszę kilka dat które mi są znane. Mój pradziadek Piotr Ostopinko urodził się w 1874 roku a jego żona Tekla (z Jassaków) w 1877 roku. Najstarszy brat mojego dziadka Władysław urodził się w Borownie w 1901 roku, potem był Andrzej urodzony w 1903 roku prawdopodobnie w Dziadowie (mam problem ze zlokalizowaniem tej miejscowości w okolicach Częstochowy), mój dziadek Jan urodził się w 1906 roku w Kruszynie, nie mam też informacji gdzie i w którym roku urodził się Józef ich brat, pozostali trzej bracia urodzili się już na Plęsach w gminie Galewice. Znalzałam też w internecie w czyimś drzewie genealogicznym nazwisko Władysława Ostopinko ur. 1886 roku(kawaler w Wikłowa par. Kruszyna lat. 19 ślub w dniu 19 lutego 1905 roku w Myukanowie z Marianną Sową ur. 1883 roku panna lat 22 ur. w Kocinie córka Tomasz i Zofii ze Stulczyków) Rodzice Władyława do Michał i Anna z d. Kazimieczak (prawdopodobnie). To jedyny ślad jaki odnalazłam i który może prowadzić mnie do dalszej rodziny (chyba braci pradziadka)która mieszka w Częstochowie, Kamienicy Polskiej, Zawierciu i Wałczu ale nie jest skora do kontaktów i szukania wspólnych korzeni (po mimo moich licznych prób skontakotwanie się). Dziękuję serdecznie za zainteresowanie i licze na pomoc, za którą będę bardzo wdzięczna. Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu #954 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Najstarszy brat mojego dziadka Władysław urodził się w Borownie w 1901 roku, potem był Andrzej urodzony w 1903 roku prawdopodobnie w Dziadowie (mam problem ze zlokalizowaniem tej miejscowości w okolicach Częstochowy), mój dziadek Jan urodził się w 1906 roku w Kruszynie, nie mam też informacji gdzie i w którym roku urodził się Józef ich brat, pozostali trzej bracia urodzili się już na Plęsach w gminie Galewice.

Pani Joanno!

Podane wyżej informacje zgadzają się, zarówno Andrzej jak i Władysław mieszkali w miejscowości Dziadowiec, oboje zapisani są
w księgach parafii Borowno. Ich ojciec figuruje jako robotnik.
Być może od 1905 Dziadowiec należał do innej parafii prawdopodobnie Mykanów albo Kruszyna. Tam często zmieniała się
przynależność do parafii.
Dziś ta miejscowość wchodzi w skład Łochyni koło Mykanowa.
Na więcej nie starczyło czasu.

pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu #957 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Bardzo, bardzo dziękuję za cenne informacje, planujemu zroganizować zjazd rodzinny i tym bardziej są to dla mnie cenne informacje. Gby przypadkiem natrafił Pan w swoich poszukiwaniach natrafił jeszcze na inne ślady rodziny Ostopinko będę wdzięczna za przekazanie informacji. Na razie niestety sama nie mogę prowadzić poszukiwań bo mam małe dziecko, ale w przyszłości na pewno spróbuję. Aha sama w życiu bym nie wpadła na to że chodzi o miejscowość Dziadowiec a nie Dziadowo. Jeszcze raz stokrotne dziękuję za informacje.
pozdrawiam Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu #1126 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Jestem już po małym zjeździe rodzinnym gdzie byli potomkowie trzech z jak sie okazało ośmiu braci Ostopinko. Jedna z cioć okazała sie skarbnicą wiedzy. Okazało się że pradzaidkoweie Piort i Tekla mieli ośmiu a nie siedmiu synów. Najstarszy miał na imię Michał i zaginął podczas pierwszej wojny światowej. Rodzice szukali go przez czerwony krzyż ale niestety nic nie udało im sie ustalić. Podejrzewam że musiał sie też urodzić w Dziadowcu (parafia Borowno) najpoźniej w 1900 roku ponieważ kolejne dziecko urodziło się w marcu 1901 roku (Władysław o którym wcześniej pisałam). Mój dziadek Jan teraz jako czawarty syn miał wpisane miejsce urodzenia Kruszyna po nim urodził się Józef prawdopodobnie pomiędzy latami 1907 a 1911 i prawdopodobnie też w parafi Kruszyna, ponieważ trzech kolejnych braci urodziło się w miejscowości Plęsy gm. Galewice (tam nie śladu po urodzeniu Józefa). Moja prośba jest taka czy ktoś mógłby zweryfikować moje informacje dotyczące Michała i Józefa Ostopinko. Za wszelką pomoc z góry dziękuję
Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie