Przodkowie ze wsi Rzeki - Limanowa

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #26521 przez Stanislav Brudny
Przodkowie ze wsi Rzeki - Limanowa was created by Stanislav Brudny
Szukam informacji o przodkach Stanisława Kutaja, ur. 5.4.1863 Rzeki - Limanowa, jego ojcem był Laurenz (Wawrzyniec) Kutaj a matka to Franciszka Kutaj z domu Adalbert Dziedzic. Ponieważ jestem z Czech (szlak drogi do Tarnowa) a ponoć metryki z Limanowej są w archiwum w Tarnowie, bardzo proszę o informacje, jeśli ktoś nie ma przypadkiem kopii metryk z parafii Limanowa z przed roku 1864, lub nie interesuje się jednakowymi przodkami. Interesował by mnie kompletny akt ślubu Laurenza Kutaja i Franciszki Dziedzic, oraz ich akty urodzenia.
Wiem, że najlepiej było by osobiście ale niestety ogranicza mnie odległość jaką mam do Limanowej lub do Tarnowa z Czech. Myślałem, że te akta znajdę gdzieś w internecie, lub kogoś kto interesuje się jednakowymi osobami, lub czasami szuka informacji w archiwum w Tarnowie.

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc
Stanislav

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #26522 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Przodkowie ze wsi Rzeki - Limanowa
na Familysearch jest Tarnów
poszukaj tam.
podsyłam link gdzie jest Franciszka Dziedzic ale czy to ta własciwa nie wiem.
familysearch.org/search/collection/resul...ollection_id=1985025
Ostatnia7 lata 9 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #26524 przez Stanislav Brudny
Replied by Stanislav Brudny on topic Przodkowie ze wsi Rzeki - Limanowa
Dziękuję bardzo za link,
Stanislav

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26757 przez Kasimir Slusarczyk
Replied by Kasimir Slusarczyk on topic Przodkowie ze wsi Rzeki - Limanowa
Hallo ,
mysle ze chodzi Ci o Rzeki wtedy parafia Szyk , dzis gmina Jodlownik , powiat Limanowa .Moj ojciec urodzil sie w Rupniowie , par. Nowe Rybie .Ja sprowadzilem z USA od Mormonow mikrofilmy z tej parafii , a wiec Nowego Rybia , Rupniowa , Starego Rybia , Piekielka , Kisielowki , Pasierbca, tyle wiosek nalezalo do tej parafii.Przegladajac mikrofilmy widzialem tez wpisy ludzi z Rzek , parafia Szyk , ktorzy zenili sie lub przyjezdzali do pracy w majatkach , rodzily im sie tam dzieci , bo od 1848 roku zniesiono panszczyzne i wlasciciele wiosek potrzebowali ludzi do pracy.Ja mam skatalogowanego 1 czlowieka o nazwisku Kutaj Joannes (Jan) z Rzeki par. Szyk., ktory ozenil sie w Rupniowie w 14.10.1928 roku z Sophia Czekajski ur.09.11.1897 w Rupniowie. Jego rodzicow nie wpisano , bo jest to dopisek na marginesie w akcie urodzenia tej kobiety o zawartym malzenstwie.Mam tez Valentinusa Brode , Lichonia Adalbertusa i Marianne , Joannes i Marianna Slowikowski , Adalbertus Sternal , wszyscy z Rzeki.
3 tygodnie temu zamowilem mikrofilm wlasnie z parafii Szyk , od 1612 roku , jeszcze nie doszedl do Mannheim .Ja przegladam te mikrofilmy w Centrum Genealogicznym w Kosciele Mormonow , 2 godziny , raz na 2 tygodnie .Pracuje na dwie zmiany . Z Parafii Szyk sa 2 mikrofilmy.Jezeli cos znajde to chetnie Ci napisze . Ja znajdowalem duzo ludzi z tych terenow , ktorzy wyjezdzali do pracy na tzw. wtedy Slask Austriacki , naczesciej brali sluby , umierali lub chrzcili dzieci w Polskiej Ostrawie , dzis dzielnicy Ostravy.
familysearch.org/search/catalog/738394?a...%20History%20Library
To jest link od tych Ksiag .Nie wiem ile kosztujew Czechach sprowadzenie ty filmow i nie wiem , czy Mormoni maja tylko w Pradze Centrum Genealogiczne.
Sa w Ostrawa , Olmütz ; Hradec Kralove , Brünn , Zli i pare jeszcze.
Pozdrowienia K.Slusarczyk
The following user(s) said Thank You: Stanislav Brudny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie