Poszukuję przodków

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #26877 przez Liwia Szewczyk
Poszukuję przodków was created by Liwia Szewczyk
Witam, poszukuję moich przodków o nazwisku Toll od strony mojego dziadka . Najstarszą osobę jaką znam jest moja praprababcia Eleonora Kwiędacz z domu Toll (wiem tyle, że młodo zmarła, najprawdopodobniej w roku ok. 1912). Miała męża Wawrzyńca Kwiędacz Mieli córkę: Lucynę Szewczyk z domu Kwiędacz ur. 20 lut 1908 zm. 5 wrz 1983 i syna Teodora Kwiędacz ur. 1909 zm. 17 wrz 1987. Mieszkali we Wręczycy Wielkiej. Czy zna lub jest ktoś w stanie odszukać przodków Eleonory? Bardzo mi zależy na odnalezieniu ich. Czekam na jakąkolwiek odpowiedź ;) .

Liwia Szewczyk
Ostatnia7 lata 6 miesiąc temu edycja: Liwia Szewczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #26883 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Poszukuję przodków
Pani Liwio!

Tollowie, to zapewne niemieccy osadnicy którzy osiedlili się w Puszczewie. Byli tam już 1848 roku, ale osiedlili się wcześniej. W parafii Truskolasy zapisano sześć narodzin Eleonory Toll. Jedna z nich to zapewne Pani prababcia. Spróbujemy odszukać akt zgonu tej Eleonory, ale mogę tym się zająć dopiero po 20 września.

pozdrawiam
JT

PS Być -- może Eleonora urodziła się w Puszczewie w 1888 roku, a rodzicami byli Jan Tol i Marianna Helman.
Ostatnia7 lata 6 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #26889 przez Liwia Szewczyk
Replied by Liwia Szewczyk on topic Poszukuję przodków
Witam,
dobrze więc czekam na odpowiedź od Pana w tej sprawie. Nie ma pośpiechu :) . Co do tej Eleonory którą mi Pan podał możliwe, że to ona, najprawdopodobniej urodziła się właśnie w okolicach 1888 roku, ale nie jestem pewna na 100%.
Pozdrawiam,
Liwia Szewczyk

Liwia Szewczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #26899 przez Andrzej Toll
Replied by Andrzej Toll on topic Poszukuję przodków
Witam. Od wczoraj próbuję przesłać wiadomość na ten temat i chyba coś mi nie wychodzi. Jestem prawie na 100 % pewien o kogo chodzi. Mam skany aktów urodzenia i slubów przodków Eleonory cztery pokolenia wstecz.
Pozdrawiam
Andrzej Toll
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk, Liwia Szewczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #26903 przez Liwia Szewczyk
Replied by Liwia Szewczyk on topic Poszukuję przodków
Witam, jeśli Panu nie sprawi to problemu, to ja może podam mój e-mail i niech Pan spróbuje wysłać na niego.
liwia.szewczyk@op.pl - oto mój e-mail.
Jakby były dalej jeszcze problemy to proszę pisać, wtedy będziemy dalej myśleć.
Pozdrawiam,
Liwia Szewczyk

Liwia Szewczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #26912 przez J K R
Replied by J K R on topic Poszukuję przodków

Jacek Tomczyk napisał: Pani Liwio!

Tollowie, to zapewne niemieccy osadnicy którzy osiedlili się w Puszczewie. Byli tam już 1848 roku


Panie Jacku nie ma w spisie z lipca 1803 do 1808 roku żadnego nazwiska Tol, Toll, chyba, że Pan dysponuje takim wykazem!
Są osadnicy o nazwisku Bal, Ball, Pal, Pall, Paul.

Nazwisko Tol, Toll jest raczej z pogranicza francusko-holenderskiego.

Pierwszy Tol pojawia dużo wcześniej niż 1848 r. >>>1827/Truskolasy/4/Okwiak Antoni oo Toll Marianna.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie