Poszukuję przodków - nazwisko Tukaj

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #26906 przez Liwia Szewczyk
Poszukuję przodków - nazwisko Tukaj was created by Liwia Szewczyk
Witam, poszukuję moich przodków o nazwisku Tukaj od strony mojej babci. Najstarszymi osobami jakich znam to mój prapradziadek Józef Tukaj ok. 1890 - 1961 ( miał żonę Franciszkę Tukaj z Parkitnych 1891 - 1974) oraz jego rodzice - Józef Tukaj, zmarł ok. 1945, Ewa Tukaj z Pachów zm. 3 wrz 1939.
Miał siostrę Marię Janik 1886 - 1938. Mieszkali na Długim Kącie. Czy zna lub jest ktoś w stanie odszukać dziadków Józefa? Bardzo mi zależy na odnalezieniu ich. Czekam na odpowiedź w tej sprawie.
Pozdrawiam,
Liwia Szewczyk

Liwia Szewczyk
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Liwia Szewczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26909 przez Witold Śpiewak
Replied by Witold Śpiewak on topic Poszukuję przodków - nazwisko Tukaj
Proszę zacząć od sprawdzenia Indeksów metrykalnych:
Józef Tukaj ur. 1889r. , Truskolasy Długi Kąt, akt nr 388, rodzice Józef i Ewa z d. Pach

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26914 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Poszukuję przodków - nazwisko Tukaj
Jak również Marianna Tukaj, ur. 1886 Długi Kat, akt nr 292, rodzice Józef Tukaj i Ewa z d. Pach

Załącznik 1886-(146).jpg nie został znaleziony



Załącznik 1889-(194).jpg nie został znaleziony


Szymon Gruca
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #26923 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Poszukuję przodków - nazwisko Tukaj
Pani Liwio. Pokażę Pani sposób postępowania.
Tłumaczę załączone przeze mnie akty:
Marianna urodziła się 22.08.1886 r. w Długim Kącie. Jej rodzice to Józef Tukaj lat 32 oraz Ewy z d. Pach lat 20 lat.
Józef urodził się 18.12.1889 r. w Długim Kącie. Rodzice: Józef lat 34, Ewa z d. Pach lat 22 lata. Na marginesie jest adnotacja, że Józef Tukaj ur. 1889 wziął ślub z Franciszką Parkitną 22.01.1912 w Truskolasach.
Józef ojciec Józefa i Ewa ślub musieli wziąć krótko przed 1886 r. W naszej wyszukiwarce wpisuję nazwisko Tukaj i okazuje się, że ślub wzięli w 1882, akt nr 7.
Tego aktu podobnie jak poprzednich nie ma w internecie, wrzucam go w załączniku.
W skrócie: 30.01.1882 r. ślub wzięli Józef Tukaj z Długiego Kąta lat 26, syn Wojciecha Tukaja i jego żony Ewy urodzonej Gruca (pewnie moja rodzina :-) ) + Ewa Pach z Boru Zapilskiego lat 17, córka Jana Pacha i jego żony Rozalii z d. Dróżdż.
Wynika z powyższego, że Józef powinien urodzić się ok. 1856 r. Z tamtych lat mamy już księgi po polsku i w internecie na szukajwarchiwach.pl. Szukam w roczniku 1856 i tam go nie ma. Sprawdzam sąsiednie lata - jest w 1855. Akt urodzenia nr 26, link tutaj: www.szukajwarchiwach.pl/8/118/0/2/122/sk...I6c_3tRbCt4vKfa38kYw
(akt ślubu rodziców: nr 70 w roku 1851).
W ten sposób szukamy pozostałych przodków.

Załącznik 00212.jpg nie został znaleziony


Szymon Gruca
Załączniki:
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Szymon Gruca od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26924 przez Liwia Szewczyk
Replied by Liwia Szewczyk on topic Poszukuję przodków - nazwisko Tukaj
Dziękuję bardzo za informacje o moich przodkach.
Pozdrawiam!
Liwia Szewczyk

Liwia Szewczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie