Rodzina Gajewskich z NowoRadomska

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27324 przez Janusz Zaremba
Rodzina Gajewskich z NowoRadomska was created by Janusz Zaremba
Szukam metryki ślubu Gajewskiego Stanisława Wojciecha 20.04.1861. Wzięty do wojska w 1882. Do 1894 roku mieszkał w Petersburgu Trocki Prospekt dom 14 . Od 1895 r mieszka z rodziną w Noworadomsku (niestety nie znam nazwiska żony).

Załącznik GajewskiStanisaw.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27356 przez M. D.
Replied by M. D. on topic Rodzina Gajewskich z NowoRadomska
Dzień dobry.

Skąd wiadomo, że Stanisław mieszkał w Radomsku od 1895? W R-sku rodzą się dzieci Gajewskich, ale w żadnym przypadku nie zgadza się imię ojca. Gdzie zmarli rodzice Stanisława? Może to jest jakiś trop. Jeśli mieszkał w Petersburgu to tam mógł się ożenić, a później ściągnął z rodzinę w rodzinne strony. Nie wiem czy nie łatwiej byłoby znaleźć akty urodzeń dzieci; powinno w nich być imię i nazwisko panieńskie matki.

Pozdrawiam,
Margit

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27361 przez Janusz Zaremba
Replied by Janusz Zaremba on topic Rodzina Gajewskich z NowoRadomska
Mam cztery listy pisane do mojego dziadka 27.08 1894 i 10.1895 z Petersburga a już 13 listopada 1895 z NowoRadomska i wspomina w nich imiona synów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27362 przez Janusz Zaremba
Replied by Janusz Zaremba on topic Rodzina Gajewskich z NowoRadomska
Wczoraj znalazłem kartę meldunkową Stanisława Gajewskiego (1867-) syna brata Adama (1847-) co potwierdza ich pobyt w Zawierciu skąd wyjechał do Łodzi pomię

Załącznik 1867-od-GajewskiStanisawADAM.jpg nie został znaleziony

dzy 1905-1906
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27367 przez M. D.
Replied by M. D. on topic Rodzina Gajewskich z NowoRadomska
Pomóc za dużo nie pomogę. Wychodzi na to, że dzieci urodziły się jak mieszkał w Petersburgu (oprócz córki jeśli dobrze rozumiem). Jest duże prawdopodobieństwo, że ożenił się na tamtym terenie. I z dużym prawdopodobieństwem w Petersburgu znajdą się akty urodzeń dzieci.

Z tego co widzę to była rodzina przemieszczająca się. Urodził się Niedośpielinie, mieszkał w Wielgomłynach, później było Zawiercie i Łódź. Akt ślubu Adama jest w parafii Wielgomłyny (do sprawdzenia na genealodzy.pl).

Czy w 1895 w liście był wymieniony Władysław?
Na Nowym Cmentarzu w Radomsku znalazłam grób Gajewskiego Władysława ur w 1900 roku - może syn? Z dostępnych danych nikt o takich personaliach nie urodził się R-sku w wymienionym roku.

Link do strony cmentarza:
www.cmentarzeradomsko.home.pl/cm_nowy/wyszukaj_nowy.php
The following user(s) said Thank You: Janusz Zaremba

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27369 przez M. D.
Replied by M. D. on topic Rodzina Gajewskich z NowoRadomska
Jeśli pan nie ma to tu jest akt urodzenia Stanisława syna Adama:
akt nr 55 parafia Wielgomłyny a nie Niedośpielin jak wynika z karty meldunkowej.
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GTR...3D2115410&cc=2115410

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie