szukam korzeni rodzin GALUSKA GIEMZA KOWALCZYK MAZUR

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28441 przez CELINA GALUSKA
Witam
Nazywam się Celina Galuska
Mam prośbę w związku z tym że robie drzewko genealogiczne rodzin GALUSKA GIEMZA KOWALCZYK MAZUR SEGET chciałam zasięgnąć informacji czy ktoś by miał coś dotyczące mojej rodziny.
Wiem żę
1.KAROL GALUSKA ur się 31.10.1840r. żonaty z
KONSTANTYNA GALUSKA z domu OSSADNIK ur. 18.09.1851 mieli syna JANA .
2.JAN GIEMZA ur.06.02.1898 był synem KAROLA GIEMZY i PAULINY GIEMZA z domu GŁĄB
3.WOJCIECH KOWALCZYK ur.20.03.1900 był synem KONSTANTY KOWALCZYK i ZOFIA KOWALCZYK z domu WĘCŁAW
4.JAKUB SEGET zm.14.11.1922 był synem PETER SEGETH i SUSANNA SEGETH z domu SERAFIN.

Z góry dzięki za każdą informacje

galcel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28452 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic szukam korzeni rodzin GALUSKA GIEMZA KOWALCZYK MAZUR
Witam.
Pani Celino,musi Pani zawęzić krąg poszukiwań poprzez podanie parafii i przybliżonych miejscowości.Samo podanie nazwiska /zwłaszcza Kowalczyk / w dalszych poszukiwaniach może daleko odbiegać od pierwowzoru..
Ja osobiście szukam aktu urodzenia Zofii Galuski z ok.1740r urodzonej w Wólce Prusickiej lub w Kuźnicy.W par.Nowa Brzeźnica występuje nazwisko Galuska /Galus / ale również Garuska /Garus /.
Jeżeli podane przez Panią osoby są w obrębie zakresu naszego Towarzystwa, proszę najpierw spróbować przeszukać wyszukiwarkę.
Pozdrawiam.
Krzysztof

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28453 przez CELINA GALUSKA
Replied by CELINA GALUSKA on topic szukam korzeni rodzin GALUSKA GIEMZA KOWALCZYK MAZUR
Witam ja niestety nie mam aż tak daleko sięgnięte korzeniami z rodziny Galuska mam do Karola Galuska wiem że on mieszkał na Ostrowie gmina Kochanowice, a szukałam na familysearch.org w księgach parafii Kochanowice.Dziadek i jego bracia wspominali coś kiedyś o pochodzeniu z Chróścic jakiś przodków ale nie wiem który stopień pra...
Jeśli chodzi o rodzinę Kowalczyk to wiem że JULIA z domu SEGET ( SEGETH ) I WOJCIECH KOWALCZYK mieszkali pierw w KOCHCICACH a później w KOCHANOWICACH.Jeśli chodzi o pochodzenie nazwiska Kowalczyk z tego co moja mama pamięta że najprawdopodobniej Wojciech Kowalczyk pochodzi z okolic Kuśnierki / Lusławice / Mokrzesz i miał brata.

galcel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #28459 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Re:szukam korzeni rodzin GALUSKA GIEMZA KOWALCZYK MAZUR
Koziegłówki - mam Barbare Gałuszka urodzona w 1796 c. mlynarzy Wojciecha i Agnieszki z Marchewków. Małżeństwo 1785.... Barbara jest pozniej żoną Piotra Będkowskiego rowniez z rodu młynarzy... Gałuszka - Młyn Burkat, Będkowscy - Młyn Zabijak..

Pozdrawiam
Mariusz
Ostatnia7 lata 2 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28488 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic szukam korzeni rodzin GALUSKA GIEMZA KOWALCZYK MAZUR
witam, ja spotkałam nazwisko Gałuszka w formie gałusza w zabrze

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28489 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic szukam korzeni rodzin GALUSKA GIEMZA KOWALCZYK MAZUR
witam znam osoby o tym nazwisku z gliwice na sląsku

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie