Rodzina artystki Heleny Piekarczyk z Częstochowy

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #29172 przez Rafał Jurowski
Rodzina artystki Heleny Piekarczyk z Częstochowy was created by Rafał Jurowski
Witam wszystkich serdecznie !

Mój pradziadek Józef Rassek (1881-1942) w latach międzywojennych był artystą kabaretowym, jego drugą żoną była Helena Piekarczyk, również artystka. Helena w końcówce lat 20-tych mieszkała w Bydgoszczy na Babiej wsi, potem w Grodzisku Wielkopolskim. W 1933 roku zmarła w Poznaniu w wieku zaledwie 25 lat.

Z aktu jej zgonu wynika, że urodziła się w Częstochowie i była córką Jana Piekarczyka [Jan Piekarczyk] i Justyny z domu nieznanej.

Jakiś czas temu udało mi się dotrzeć do jej aktu urodzenia z 1908 roku, z którego wynika coś innego a mianowicie, że Helena-Irena Piekarczyk była nieślubną córką Justyny Piekarczyk [Justyna Piekarczyk]- służącej.

Odnalazłem także akt urodzenia jej siostry Ireny Piekarczyk [Irena Piekarczyk] z 1905 roku.

Rodzeństwa mogło być więcej.

Ich matka Justyna jak wynika z aktów urodzin jej córek musiała urodzić się około 1886 roku.

O moim pradziadku zebrałem dość sporo informacji, jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś o Helenie Piekarczyk i jej rodzinie. Może ktoś kiedyś natrafii na mój wpis i napisze mi coś więcej o losach tej rodziny ?

A tu jedyne w zasadzie jedyny ślad jaki został po Helenie Rassek [Helena Rassek] z d. Piekarczyk - sympatyczny wierszyk pt. "Świński Honor" z gazety w której publikował także mój pradziadek - Trubadur Warszawy z 30 listopada 1929 roku

goo.gl/photos/qiXtsfx9GD3e6ydJ9

Pozdrawiam i trzymam kciuki !
Rafał Jurowski
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: Rafał Jurowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 tygodni temu #29201 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Rodzina artystki Heleny Piekarczyk z Częstochowy
witam, u mnie występuje to nazwisko , należało kiedyś pod dawna parafie Siewierz niedaleko Częstochowy.

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #29340 przez Rafał Jurowski
Replied by Rafał Jurowski on topic Rodzina artystki Heleny Piekarczyk z Częstochowy
Witam,

Podejrzewam, że prawdopodobnie jej rodzina pochodziła z tych okolic. Jednak dla mnie najciekawsze byłoby dotarcie do rodzin jej rodzeństwa.

Pozdrawiam
Rafał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie