Prośba o pomoc w odczytaniu: akt urodzenia Kłobuck

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #2184 przez Monika Kobyłkiewicz
Prośba o pomoc w odczytaniu: akt urodzenia Kłobuck was created by Monika Kobyłkiewicz
Dopiero zaczynam swoją przygodę z czytaniem dawnych dokumentów i jak się okazało mam problrmy nie tylkoz odczytaniem aktu sporządzonego w j. rosyjskim ale nawet nie mam pewności co do prawidłowego odczytania pisma odręcznego sporządzonego w języku polskim.
Jest to akt urodzenia Aleksandra Smolińskiego s. Walentego i Katarzyny.
Bardzo proszę bardziej doświadczoną osobę na zerknięcie na dokument i moją wersję.

URL=http://img534.imageshack.us/i/aktastanucuwilnegoparaf.jpg/] [/URL]

Działo się w Mieście Kłobucku dnia dwudziestego ósmego Marca Tysiąc osiemset czterdziestego piatego roku o godzinie drugiej z południa ... Jadwiga Przybylska(?) lat pięćdziesiąt licząca Akuszerka w Mieście Kłobucku zamieszkała w Obecności świadków Piotra Piekielskiego(?) lat trzydzieści i Stanisława Maliny lat trzydziesci dwa ... Obydwóch rolników w Mieście Kłobucku zamieszkałych; Okazała nam Dziecię płci Męskiej urodzone tu ... dnia dwudziestego bieżącego Miesiąca i roku ... Dziecięcia Walenty Smoliński lat czterdziesci .... .... wzięły ... Narodzin dwudziestu dziewięciu tygodni i że .... za Niego ... Katarzyny ... lat trzydziesci dwa liczącej. dziecięciu temu na Chrzcie Świętym Odbytym w Dniu Dzisiejszym ... Imię Alexander Rodzicami(?) chrzestnymio byli ... ... Piotr Piekielski(?) i Antonina Przybyłowska. Akt ten ... .... przeczytany ... tylko podpisany gdyż .... .... pisać nieumiała.


Kropkami zastąpiłam ciągi znaków, które dla mnie byly nieczytelne. Natomiast znaki zapytania świadczą, że nie jestem pewna wyrazu.
Ostatnia13 lata 9 miesiąc temu edycja: Monika Kobyłkiewicz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2187 przez Joanna Tomżyńska
Replied by Joanna Tomżyńska on topic Prośba o pomoc w odczytaniu: akt urodzenia Kłobuck
moje tłumaczenie "kropek"
-stawiła się
-piekielskiego
-liczących
-tu akt ślubu
-o godz ósmej wieczór
-Ojciec tego dziecięcia
...... tu nie wiem
- do więzienie o kradzież od 29 tygodnii wzięty
- spłodzone jest z niego i katarzyny z (.... tu nazwisko panieńskie nie umiem odczytać)
- rodzicami chrzestnymi byli wyżej wspomniany Piotr Piekielski
To tyle mojej wersji
Joasia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2188 przez Monika Kobyłkiewicz
Replied by Monika Kobyłkiewicz on topic Prośba o pomoc w odczytaniu: akt urodzenia Kłobuck
Bardzo bardzo dziękuję!
ale wyszło z tą kradzieżą - chyba miałam czarną owcę w rodzinie :) Katarzyna podobno była z domu Kosowska. Być może tam jest to nazwisko. Istotne jest jeszcze dla mnie w jakim wieku był ojciec Aleksandra - Walenty. Odczytałam, że lat czterdzieści ale potem jest jeszcze jakiś wyraz?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2193 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Prośba o pomoc w odczytaniu: akt urodzenia Kłobuck
profesyi szewskiey?

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2196 przez Monika Kobyłkiewicz
Replied by Monika Kobyłkiewicz on topic Prośba o pomoc w odczytaniu: akt urodzenia Kłobuck
Serdecznie dziękuję za pomoc :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2200 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Prośba o pomoc w odczytaniu: akt urodzenia Kłobuck
Matką chrzestną była zapewne Antonina Rychłowska (nazwisko występuje w XIX-wiecznych dokumentach Kłobucka).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie