Przetłumaczenie tekstu

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4760 przez Zygmunt Kawka
Przetłumaczenie tekstu was created by Zygmunt Kawka
Bardzo proszę o pomoc w tłumaczeniu dokumentów z języka rosyjskiego i łaciny mojej rodziny o nazwisku Kawka.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4764 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp: Przetłumaczenie tekstu
img010
Gosławice. Dnia 5 sierpnia ja jak wyżej ... ochrzciłem dziecko urodzone poprzedniego dnia córkę pracowitego Sebastiana Kawka i Urszuli prawnych małżonków, któremu nadano imię Dominik. Rodzicami chrzestnymi byli uczciwy Franciszek Podleski i Ewa Podsarniakowa z Gosławic.

img011
Gosławice. Dnia 28 października ja jak wyżej ochrzciłem dziecko córkę pracowitego Franciszka Podlaskiego i Katarzyny prawnych małżonków, któremu nadano imię Urszula. Rodzicami chrzestnymi byli uczciwy Marcin Brzozowski młynarz z Gosławic i uczciwa Marianna Stefańska ze wsi Dziepułć.

img012
Gosławice. Dnia 15 miesiąca listopada odszedł pracowity Wojciech Kawka 70 lat życia pochowany na cmentarzu.

Szymon Gruca
The following user(s) said Thank You: Zygmunt Kawka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5817 przez Zygmunt Kawka
Replied by Zygmunt Kawka on topic Odp: Przetłumaczenie tekstu
Czy mogę prosić o przetłumaczenie pozostałych dokumentów.
Pozdrawiam Zygmunt Kawka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #5828 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Odp: Przetłumaczenie tekstu
img 009:

Gosławice 13.
Działo się w kolonii Dmenin 15 września 1872 roku o godzinie 11 rano. Oznajmiamy, że w obecności świadków Józefa ??? lat 31 i Kacpra Miksa lat 40 obydwu chłopów z Gosławic zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między: Kazimierzem Kawka kawalerem lat 19 synem Dominika i Marianny z domu Miksa małżonków Kawka urodzonym w Gosławicach i tam mieszkającym przy rodzicach i Franciszką Czubik panną lat 22 córką Jana i Marianny z domu Pietrzak (?) małżonków Czubików urodzoną w Lisowicach (?) a teraz mieszkającą jako służąca w Gosławicach. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone tylko w tutejszej parafii 1., 8. i 15. września. Nowożeńcy oświadczyli, że umowy przedślubnej nie zawarli. Religijny obrzęd małżeństwa odprawił ksiądz Ignacy Larecki, administrator tutejszej parafii. Akt ten uczestniczącym świadkom został przeczytany i przez nas tylko został podpisany bo oni pisać nie umieją.

Ks. Sylwan Rajski

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
Ostatnia11 lata 11 miesiąc temu edycja: Kazimierz Konopka od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie