Wielka prośba o tłumaczenie aktu zgonu z j. rosyjskiego

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23144 przez Łukasz Syguda
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w przetłumaczeniu aktu zgonu mojej pra pra pra babci.

Załącznik LudwikaPasiekaaktzgonu.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23147 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Wielka prośba o tłumaczenie aktu zgonu z j. rosyjskiego
Nr 303. Zagórze. Działo się w Parafii Kłobuck, dnia 28.11./10.12.1870 r. o godzinie 8:00 rano. Stawił się Stanisław Korczak, lat 50 i Andrzej Krawczyk, lat 48, obaj rolnicy ze wsi Zagórze i oświadczyli, że dnia 26.11./8.12., o godzinie 4:00 rano, we wsi Zagórze umarła Ludwika Trzepizur, lat 7 mająca, tamże urodzona, córka Marcina i Ludwiki z Paników, małżonków Trzepizurów. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Ludwiki Trzepizur, akt ten przeczytany obecnym, przez nas tylko podpisany został, oświadczający niepiśmienni

Panie Łukaszu, czy rzeczywiście o ten akt chodziło?
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23149 przez Łukasz Syguda
Marcin i Ludwika Pasieka to moi pra pra pra dziadkowie. Wychodzi na to że dali córce imię po matce.
Szukałem aku zgonu żony Marcina a odnalazł się akt zgonu ich córki o której nie wiedziałem.
Hm dla czego dali imię po matce? Czyżby matka zmarła? bo zazwyczaj wtedy nadawali imiona po rodzicach.

Bardzo dziękuję za pomoc
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23153 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Wielka prośba o tłumaczenie aktu zgonu z j. rosyjskiego
Panie Łukaszu, pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to nazwisko. W akcie jest wyraźnie napisane Panik, a nie Pasieka. Co do imion, chyba nie ma reguły i tym bym się nie kierowała. Nawet wśród żyjącego rodzeństwa były te same imiona - rzadko, bo rzadko, ale... Częściej nadawano imiona zmarłego dziecka, kolejnemu. Spotkałam się z nadawaniem imienia pierwszemu dziecku - chłopcu "po ojcu", dziewczynce "po matce". Były też warianty "po rodzicu chrzestnym", to bardzo widać w aktach urodzenia. Czy matka zmarła przy urodzeniu dziecka? Na to pytanie odpowiedź znajdzie Pan w aktach urodzenia młodszego rodzeństwa Ludwiki. .
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23164 przez Łukasz Syguda
Chyba miałem racjęi. Postanowiłem odszukać akt urodzenia tego dziecka które zmarło jak miało 7 lat. Nie było to trudne i tam już wyraźniej jest napisane "z Pasieków". Widocznie księża pisali jak usłyszeli. Niektórych aktach znalazłem nawet nazwisko Razik a i tak chodziło o Pasieka. Dodatkowo podane jest że Marcin miał wtedy podczas urodzenia Ludwiki ok 46 lat a ja mam w swoich zbiorach zaznaczone że urodził się w 1817. Biorąc pod uwagę rok urodzenia Ludwiki 1863 to mnie się wiek Marcina zgadza.

Poniżej ten Akt

Załącznik Urodzeniludwikitrzepizurcórkiludwikiimarcina1863.jpg nie został znaleziony



Jedyne co mnie martwi to nie mogę odnaleść Aktu urodzenia Marcina Trzepizuta który urodził się w Trzepizurach i w późniejszym czasie się przeprowadził do Kłobucka. Zapewne za sprawą pracy bo był stróżem dworskim
Załączniki:
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23219 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Wielka prośba o tłumaczenie aktu zgonu z j. rosyjskiego
...proszę się nie zniechęcać. Nasi Przodkowie są mistrzami niespodzianek i "ćwiczą" naszą cierpliwość. Pewnie się znajdzie i to w miejscu, w którym się Pan go nie spodziewał ..
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie