Topic-icon Gościliśmy Mirosława Zwolińskiego

11 lata 5 miesiąc temu #1212 przez Bozenna Derecka-Dupuis
** Ten wątek dotyczy treści artykułu: Gościliśmy Mirosława Zwolińskiego **

Witam,
Czy Pan Miroslaw Zwolinski udostepnilby do publikacji na naszej stronie nazwiska rodzin, nad ktorymi pracowal i ktore spisal ?
Taka opublikowana lista nazwisk moze byc bardzo korzystna dla nas, ale tez dla autora publikacji.
Serdecznosci
Bozenna

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

11 lata 5 miesiąc temu #1213 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odpowiedź:Gościliśmy Mirosława Zwolińskiego
Uważam, że podanie 21 nazwisk rodów opisanych w książce przez p. Mirosława Zwolińskiego nie narusza w żaden sposób jego praw do książki, stąd podaję je poniżej:
Bonerowie, Bontani, Bystrzanowscy, Dembińscy, Denhoffowie, Koniecpolscy, Koziegłowscy, Krasińscy, Lubomirscy, Męcińscy, Myszkowscy, Ostrowscy, Padniewscy, Ponińscy, Potoccy, Raczyńscy, Siemieńscy, Szczekoccy, Tarnowscy, Warszyccy i Wolscy...

pozdrawiam serdecznie
Piotr

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

11 lata 5 miesiąc temu #1215 przez Andrzej Kuśnierczyk
Równie interesująca (dla mnie szczególnie) jest lista drobniejszej szlachty, którą próbuję dokumentować w "Korzennym" cyklu: "Szlachta okolic Częstochowy".
Ks.dr Stefan Mizera sygnalizował przed laty, że największe możliwości dla badacza rodzin szlacheckich stwarzają akta parafialne.Dr Dariusz Złotkowski upomniał się z kolei o akta notarialne, głównie testamenty. Na spotkaniu genealogów przypominałem o publikacji Elżbiety Sęczys ("szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim"). To jednak tylko wstęp do zagadnienia.
Sadzę,że z pomocą wszystkich genealogów moglibyśmy zebrać materiał do swego rodzaju "Przewodnika po rodzinach szlacheckich subregionu częstochowskiego". Wystarczy w czasie indywidualnych kwerend odnotować fakt występowania herbowego nazwiska. W aktach łacińskich chodzi o określenie 'dominus' lub 'generosus', często w skrótowej formie), w aktach polskich trzeba zwrócić uwagę na nazwiska złożone typu Sas-Jaworski, Jastrzębiec-Kozłowski, Ostoja- Karliński, Nałęcz- Misiowski, Gozdawa-Gostkowski, Rola-Różycki itd. - bowiem pierwszy człon nazwiska wskazuje na herb (ród, rodzinę).
PS
Bożenno -Chądzyńskich na liście p.Mirosława nie ma.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

11 lata 4 miesiąc temu #1316 przez Jacek Tomczyk
Kolejna promocja książki odbędzie się w czwartek 22 października o 17-tej w Bibliotece Miejskiej.
Będzie można kupić książkę.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 11 miesiąc temu #1959 przez Helena Kołodyńska
Witajcie,
chciałabym zapytać jak mogę zamówić ikupić książkę Pana M. Zwolińskiego"Poczet rodów herbowych Ziemi Częstochowskiej". Pozdrawiam Helena Kołodyńska z Wrocławia

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.