Projekt Huta

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #9069 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Projekt Huta
A zatem kłopoty Ewy zaczęły się w 1848 roku. Dziękuję pani Aniu za informacje.
Czekam na wizytę w kraju przodków.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #9101 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Projekt Huta
Witam
Właśnie odkryłam tę stonę i jest ona fantastyczna. Być moi potomkowie to rodzina Langów. Prosiłabym o pomoc w ustaleniu ojca Teresy Resler ur 1867-1920.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15502 przez Małgorzata Berendzik
Replied by Małgorzata Berendzik on topic Projekt Huta
Szukam potomków rodzin o nazwiskach Zorn (lub Corn) oraz Milczuch (Mltschuch). Dzięki projektowi i Piotrowi udało mi się znaleźć wielu przodków, ale jestem ciekawa, czy na terenie parafii w Poczesnej są jeszcze jacyś potomkowie tych osób. Czy jest jakiś spis dotyczący obecnie mieszkających tam osób?
Pozdrawiam,

Gosia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #20744 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Projekt Huta
Pani Małgorzato,
Odpowiadam w sprawie Cornów. Otóż znalazłem wśród swoich przodków z Poczesnej praprababcię Barbarę Corn, która była córką Franciszka Corna z Szymbarku w Austrii i Klary Bazler z Frydrichsdorfu na Morawach.

przetłumaczony akt jej ślubu 12/1881 www.genealodzy.czestochowa.pl/forum/tlum...-z-rosyjskiego#20702

akt ślubu jej rodziców 49/1836 familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-20...,364152901,364156101

Czy w Projekcie Huta są jakieś informacje na temat tych kolonistów? Czy w przypadku Franciszka może chodzić o wieś Szymbark pod Gorlicami? W końcu to było kiedyś w Austrii.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Ostatnia8 lata 6 miesiąc temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 6 miesiąc temu #20753 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Projekt Huta
Franz Zorn pochodził z przedmieścia miasta Szumperk (Vorstadt Schönberg) i przyszedł na świat w domu nr 329 20 maja 1815 r. Był synem Rocha Zorna i Anny Marii Giessel (córki Matthiasa i Anny Friedl, wnuczki Lorenza i Katerziny z Syrovatków, wreszcie prawnuczki Bartela), Roch jeżeli nie pochodził to mieszkał w miejscowości Levenov (Lewenau), Anna była rodem z Pobučí (Pobutsch). Rodzice Franza pobrali się w miejscowości Zvole 24 listopada 1793 r.
Klara Basler pochodziła z Bedřichova (Friedrichsdorf). Urodziła się w domu nr 68. Była córką Johanna i Marii Theresii z Schuberthów. Matka pochodziła z miejscowości Horní Město (Bergstadt) ojciec z Friedrichsdorf. Rodzice pobrali się 2.10.1814 r. w Bergstadt.

Wszystkie te dane można znaleźć w pliku, który udostępniłem dla wszystkich na naszej stronie w formacie ged

pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 6 miesiąc temu #20754 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Projekt Huta
Jeżeli chodzi o Samuelów, to jak rozumiem chodzi o rodzinę Samelów, którzy osiedli na Pustkowiu nazwanym od ich nazwiska Pustkowiem Samuelów. Rodzina wywodziła się z Pyskowic na Śląsku to co usaliłem:
1. Bartłomiej Samel x Anna
2. Jan Samel x Marianna Bacz (Batz)
3. Marianna Samel x Ignacy Rajczyk
3. Agnieszka Samel x Jan Kapuściński
3. Gottlieb (lub Gottfried) Samel x Julianna Typel
4. Karolina Samuel
4. Antoni Samuel
4. Rozalia Samuel
4. Józef Samuel
4. Marianna Samuel
4. Franciszka Samuel
4. Anastazja Samuel x Tomasz Smażyński
3. Katarzyna Samel x Wojciech Starczewski
3. Walenty Samel x Małgorzata

to też w pliku Projekt Huta
pozdrowienia
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie