Pouczająca lektura akt stanu cywilnego na przykładzie księgi USC Parafii Truskolasy z roku 1857

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #5915 przez Szymon Gruca

[ASA.jpg]Szanowni Państwo,

z racji pozahobbistycznych moja aktywność przy Projekcie Huta nieco wyhamowała. Postanowiłem jednak, że skoro dysponuję bazą 6500 osób związanych z Hutą, Kamienicą Polską, Kurnosem i innymi miejscami, nie może to stanowić jedynie mojej własności. Tym bardziej, że często Państwo mozolnie poszukujecie historii swoich rodzin, a nie każdy ma dużą swobodę przeglądania wielu akt metrykalnych - pisanych w różny sposób, rozrzuconych po wielu miejscach, nie tylko w sieci... Stąd w tym roku, w nawiązaniu do wcześniejszej akcji "Drzewka na święta" udostępnię Państwu plik GED stanowiący owoc mojej dotychczasowej pracy nad Projektem. Pozwoli to Państwu na porównanie Waszych danych ze zgromadzonymi przez nasz zespół. Da też pewnie przysłowiowego "kopa" do zwiększenia aktywności poszukiwawczej. Nie ukrywam, że wielką satysfakcję sprawiają mi pytania o osadników huckich i innych. Niestety, nie mogę na bieżąco reagować na Państwa prośby, co stwarza we mnie poczucie, że pozostaję wobec Was "nie w porządku". Teraz Państwo będziecie mogli sami poznać - co wiem.

Czytaj więcej...

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5916 przez Ewa Nowak
Super artykuł! A tak na marginesie-Tomasz Kacperkiewicz- organista to mój przodek :)
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie