Honorowa Plakietka Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6215 przez Jacek Tomczyk

Z treści postów wynika, że wielu początkujących członków naszego Towarzystwa ma problemy z ustaleniem przynależności danej miejscowości do parafii i odwrotnie. Trudność wynika z faktu, że na przestrzeni dziejów ta sama miejscowość kilka lub kilkanaście razy zmieniała przynależność do parafii.

Jakiś czas temu - dla własnych celów - stworzyłem w Excelu dość pomocne narzędzie zawierające wykaz miejscowości z podziałem na Województwa/Gubernię, Obwód/Prowincję, Powiat, Gmine, Parafię, Dekanat itd. Przyznam, że szczególną uwagę poświęciłem parafiom w których prowadziłem lub zamierzałem prowadzić moje poszukiwania.

Praca nie jest pełna, ale materiały dot:

  • Archidiakonatu wieluńskiego (diecezja krzepicka, rudzka, wieruszowska - stan na 1770 rok),
  • Województwa krakowskiego (powiat lelowski, krakowski i baronat koziegłowski wraz z innymi miejscowościami Księstwa siewierskiego - stan na 1787 rok),
  • Województwa kaliskiego (obwód wieluński powiat częstochowski i wieluński - stan na 1827 rok),
  • Gubernie: kaliska, kielecka, lubelska, piotrkowska i radomska – stan na 1867,1900,1903, 1906 i 1912 rok

są moim zdaniem zindeksowane rzetelnie.

Udostępniając to „narzędzie” zainteresowanym, pozostaję nieskromnie w nadziei, że skorzystacie z tej pracy a sortując dane w dowolnej konfiguracji, zaoszczędzicie chociaż odrobinę tak cennego czasu.

Plik do pobrania w Bibliotece.

Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Wojtek Cichecki
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
  • Poszukiwane nazwiska: Cichecki, Knapik, Golis
Więcej
11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #6216 przez Wojtek Cichecki
Witam

Tak z czystej ciekawości - można gdzieś zobaczyć jak taka plakietka wygląda? ;-)

W. Cichecki - www.genea.cichecki.net
zapraszam także na: www.bebelno.cichecki.net
Ostatnia11 lata 9 miesiąc temu edycja: Wojtek Cichecki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6217 przez Jacek Tomczyk
Wszystkie plakietki pokażemy w połowie lipca, teraz mamy tylko jedno zdjęcie:

www.genealodzy.czestochowa.pl/index.php?...=0&key=16#IceGallery

pozdrawiam


Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11667 przez Marian Klin
Genealogia to przecież pasja ale plakietki sa uznaniem za pasje i prace.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #13805 przez Jacek Tomczyk
W czerwcu przyznamy plakietkę po raz piąty.
Prosimy o zgłaszanie osób które Waszym zdaniem zasłużyły na takie wyróżnienie. Jest sporo osób które w znacznej mierze włączyły się w redagowanie tej strony. Chętnie wyróżnimy taką osobę. Czekamy na zgłoszenia do 10 maja br.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #13808 przez Zdzisława Rajczyk
Gratulacje dla Uhonorowanych! Proponuje tym razem wyroznic Pania Marie Nowicka-Ruman.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie