Topic-icon Godziny pracy Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej

7 lata 2 miesiąc temu #6466 przez jacek (Jacek Tomczyk)

Ustalenie właściwych koligacji rodzinnych to żmudny, wieloletni proces poszukiwania właściwych dokumentów. Okazuje się, że można rodzinną genealogię otrzymać niejako „na tacy” - w postaci wyciągów z akt cywilnych przygotowanych na potrzeby procesu sądowego. Taki dokument zachował się w archiwum rodzinnym Michaliny Franciszki Kuśnierczyk, córki (z drugiego małżeństwa) Franciszka Kuśnierczyka, wójta gminy Kamienica Polska. Chodzi o pismo adwokata Stanisława Gawrońskiego z Częstochowy (adres: al. Najświętszej Marii Panny 62), pełnomocnika Moniki Cianciary, do Sądu Grodzkiego w Częstochowie. Monika Cianciara wystąpiła jako powódka w sprawie działów po zmarłych Franciszku i Florentynie Kuśnierczykach (swoich rodzicach). Wartość spadku oceniono w latach 30. XX w. na 7 tysięcy złotych. Były to: 1) działka gruntu wielkości pół huby z domem i zabudowaniami gospodarczymi sąsiadująca z gruntami Fazana z jednej i gruntami spadkobierców Józefa Świerczyńskiego z drugiej strony, 2) działka lasu o powierzchni 2 mórg i 150 prętów 3) działka gruntu o powierzchni 3 mórg i 62 prętów między gruntami Jana Cianciary oraz Zygmunta Walenty i spadkobierców Józefa Walenty 4) działka gruntu o powierzchni 2 mórg położona miedzy gruntem Józefa Zajdla i Jana Cianciary, 5) osada włościańska Wanaty o powierzchni 9 mórg 153 prętów.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 2 miesiąc temu #6467 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Mała poprawka, bo wprowadziłem Szymona w błąd.

Wtorek i Czwartek 14-18
Środa i Piątek 9-13.

przepraszam

J. Tomczyk

P.S. dziś było pusto.

7 lata 2 miesiąc temu #6468 przez lech22s (Lech Ciuk)
Wiedzałem o tym rano po rozmowie z ks.dyrektorem. :laugh:
wtorki: 14-18
środy 9-13
czwartki 14-18
piątki9-13
Pozdrawiam.

7 lata 1 miesiąc temu #6482 przez wichura (Dawid Machura)
Witam

Można prosić o jakiś nr kontaktowy do Archiwum? Ponieważ w zeszłym tygodniu pisałem mailowo i rezerwowałem sobie termin na ten piątek, jednak nie dostałem żadnego potwierdzenia. A ich strona www jest chyba mało aktualna bo nr telefonu kieruje mnie do Seminarium....

Pozdrawiam

7 lata 1 miesiąc temu #6483 przez admin (Szymon Gruca)
Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej mieści się w seminarium

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

7 lata 1 miesiąc temu #6486 przez wichura (Dawid Machura)
Czyli łączyć się przez Seminarium. Ok, dzięki wielkie

Czas generowania strony: 0.439 s.