Godziny pracy Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6466 przez Jacek Tomczyk

Ustalenie właściwych koligacji rodzinnych to żmudny, wieloletni proces poszukiwania właściwych dokumentów. Okazuje się, że można rodzinną genealogię otrzymać niejako „na tacy” - w postaci wyciągów z akt cywilnych przygotowanych na potrzeby procesu sądowego. Taki dokument zachował się w archiwum rodzinnym Michaliny Franciszki Kuśnierczyk, córki (z drugiego małżeństwa) Franciszka Kuśnierczyka, wójta gminy Kamienica Polska. Chodzi o pismo adwokata Stanisława Gawrońskiego z Częstochowy (adres: al. Najświętszej Marii Panny 62), pełnomocnika Moniki Cianciary, do Sądu Grodzkiego w Częstochowie. Monika Cianciara wystąpiła jako powódka w sprawie działów po zmarłych Franciszku i Florentynie Kuśnierczykach (swoich rodzicach). Wartość spadku oceniono w latach 30. XX w. na 7 tysięcy złotych. Były to: 1) działka gruntu wielkości pół huby z domem i zabudowaniami gospodarczymi sąsiadująca z gruntami Fazana z jednej i gruntami spadkobierców Józefa Świerczyńskiego z drugiej strony, 2) działka lasu o powierzchni 2 mórg i 150 prętów 3) działka gruntu o powierzchni 3 mórg i 62 prętów między gruntami Jana Cianciary oraz Zygmunta Walenty i spadkobierców Józefa Walenty 4) działka gruntu o powierzchni 2 mórg położona miedzy gruntem Józefa Zajdla i Jana Cianciary, 5) osada włościańska Wanaty o powierzchni 9 mórg 153 prętów.

Czytaj więcej...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6467 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Godziny pracy Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej
Mała poprawka, bo wprowadziłem Szymona w błąd.

Wtorek i Czwartek 14-18
Środa i Piątek 9-13.

przepraszam

J. Tomczyk

P.S. dziś było pusto.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6468 przez Lech Ciuk
Wiedzałem o tym rano po rozmowie z ks.dyrektorem. :laugh:
wtorki: 14-18
środy 9-13
czwartki 14-18
piątki9-13
Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6482 przez Dawid Machura
Replied by Dawid Machura on topic Godziny pracy Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej
Witam

Można prosić o jakiś nr kontaktowy do Archiwum? Ponieważ w zeszłym tygodniu pisałem mailowo i rezerwowałem sobie termin na ten piątek, jednak nie dostałem żadnego potwierdzenia. A ich strona www jest chyba mało aktualna bo nr telefonu kieruje mnie do Seminarium....

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6483 przez Szymon Gruca
Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej mieści się w seminarium

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6486 przez Dawid Machura
Replied by Dawid Machura on topic Godziny pracy Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej
Czyli łączyć się przez Seminarium. Ok, dzięki wielkie

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie