Nowe inwentarze AACz

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #8144 przez Szymon Gruca
Nowe inwentarze AACz was created by Szymon Gruca

9 listopada 2011 r. o wynikach dotychczasowych badań nad historią rodziny, w prelekcji zatytułowanej "Moje drzewo genealogiczne", opowiedział Stanisław Kabziński.

W ramach spotkania odbyłą się promocja książki Juliusza Sętowskiego i Agaty Nalichowskiej pt. Nekrologi "Gońca Częstochowskiego" 1906-1925. Jak piszą autorzy we wstępie książki [cyt.:] "Celem (...) publikacji źródłowej było wydobycie materiału biograficznego zawartego w nekrologach, uprzystępnienie i ułatwienie czytelnikom dotarcie (poprzez liczne indeksy) do interesujących ich materiałów. Mamy nadzieję, że sięgną po nią historycy różnych specjalności, dziennikarze, nauczyciele, studenci. Spodziewamy się, że tom ten będzie również przydatny genealogom, w ich poszukiwaniach członków rodzin i rodów".

Zdjęcia ze spotkania.


Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8145 przez Bogusław Jędrzejczyk
Replied by Bogusław Jędrzejczyk on topic Nowe inwentarze AACz
Mam pytanie, gdzie można przejrzeć zawartość mikrofilmów i zdigitalizowane księgi metrykalne (zawartość).
pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8146 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Nowe inwentarze AACz
Są tu, od niedawna:

www.aacz.czestochowa.pl/wykaz.html

J.T.
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8148 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Nowe inwentarze AACz

Bogusław Jędrzejczyk napisał: Mam pytanie, gdzie można przejrzeć zawartość mikrofilmów i zdigitalizowane księgi metrykalne (zawartość).
pozdrawiam.

Tu:
familysearch.org/search/collection/list#...=1&countryId=1927187

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8352 przez Paula M
Replied by Paula M on topic Nowe inwentarze AACz
Czy Archiwum Archidiecezji Czestochowskiej planuje uzupelnic katalogi mikrofilmow na FamilySearch? W przeszlosci korzystalam z bibliotek mormonskich. Wiem wiec, ze na przyklad ksiegi parafii Rzejowice (Radomsko), ktorych brakuje on-line sa na mikrofilmach. Mam na mysli malzenstwa i zgony po roku 1825 oraz urodzenia 1825 -1842.

Z gory dziekuje za odpowiedz,

PaulaM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8379 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Nowe inwentarze AACz

Paula M napisał: Czy Archiwum Archidiecezji Czestochowskiej planuje uzupelnic katalogi mikrofilmow na FamilySearch? W przeszlosci korzystalam z bibliotek mormonskich. Wiem wiec, ze na przyklad ksiegi parafii Rzejowice (Radomsko), ktorych brakuje on-line sa na mikrofilmach. Mam na mysli malzenstwa i zgony po roku 1825 oraz urodzenia 1825 -1842.

Z gory dziekuje za odpowiedz,

PaulaM


Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej nie będzie uzupełniać katalogów mikrofilmów mormońskich. Żadne archiwum kościelne na świecie nie będzie tego robić, ponieważ kilka lat temu Watykan zabronił mormonom wykonywania kopii ksiąg parafialnych. Spowodowane to było przyczynami religijnymi, bowiem mormoni chrzcili osoby znajdujące się w tych księgach, a kościół rzymsko - katolicki nie uznaje tego chrztu za ważny.
The following user(s) said Thank You: Paula M

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie