Pochodzenie nazwiska Torbus

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #13940 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Pochodzenie nazwiska Torbus
w Krzepicach pojawia sie pod koniec XVII wieku nawzisko Pataki a nastepnie funkcjonuje już Wegier (swoja droga tak mial na nazwisko wegierski pilkarz oraz konkurent Obamy). W Czestochowie tez pojawiaja sie zlotnicy o nazwisku Wegier (o ile dobrze pamietam). Jest to wiec calkiem mozliwe i w Twoim przypadku .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #13941 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Pochodzenie nazwiska Torbus
Dokładnie. Tutaj sprawa jest trochę bardziej złożona. Ci wspomniani Węgrzy noszą nazwisko Naimann. Przy chrzcie ich dziecka jest właśnie dopisek o pochodzeniu rodziców. Sprawdzając Temeswar i okolice natknąłem się na informacje o osadnictwie niemieckim na tamtym terenie. Wyjaśniałoby to samo nazwisko. Może kiedyś jak będzie dostęp do Ksiąg coś się wyjaśni. Potrzebne by były z miejscowości pod którą należała Rudna. Co do formy nazwiska Węgier to tutaj także z czasem ostała się forma Węgrzyn.

Na chwilę obecną myślę jednak o wyjaśnieniu pochodzenia wspomnianych Brytanów lub formy Wichry południa;)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #13942 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Pochodzenie nazwiska Torbus
familysearch.org/pal:/MM9.1.1/NZ7W-NSX?cc=1473000

A tutaj nielicznie występujący na terenie Niemiec - TORBUS

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #13943 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Pochodzenie nazwiska Torbus
piszac o zlotnikach z Czestochowy (ktorzy ufundowali wota na Jasna Gore), mialem na mysli nazwisko Wegrzyn

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22270 przez Paweł Mościński
Replied by Paweł Mościński on topic Pochodzenie nazwiska Torbus
Witam. Urodziłem się we wsi Osiek w parafii Koziegłówki. Moja pra babcia Wiktoria Torbus pochodziła z Markowic. W 1923 roku wzieła ślub z moim pra dziadkiem Jan Mościński i zamieszkali pózniej we wsi Osiek. chciałbym poznać imiona rodziców Wiktorii Torbus. Proszę o pomoc.

familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X-CNQ...3D2115410&cc=2115410
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Paweł Mościński od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 dni temu #36089 przez Krystyna Pełka
Replied by Krystyna Pełka on topic Pochodzenie nazwiska Torbus
Panie Pawle,
znalazłam Pańską Wiktorię z Torbusów - urodziła się nie w Markowicach lecz Hucie Glinianej 22-12-1900 roku akt 339/1900 Koziegłówki - rodzice, to Wawrzyniec Torbus lat 41 & Marianna z Binkowskich lat 40 - link do aktu www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X...362915001&cc=2115410
Pozdrawiam,
Krystyna P.

Krystyna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie