Topic-icon Pajęczyna Mykanowska

5 lata 11 miesiąc temu #9649 przez admin (Szymon Gruca)

Środa 29 kwietni. Na pensji byłam, dokazywaliśmy jak zawsze teraz wymyśliłyśmy grę w pocztę, która chce pisze listy do koleżanek sympatyzujących i kładzie do dużej koperty z papieru, ta znów roznosi wołając po  nazwisku. Bardzo to przyjemne, listy piszę na lekcjach i koperty fabrykują się również. Ja dzisiaj odebrałam około 15 listów od uczennic i sama napisałam parę. Po południu była u nas p. Mikołajowa zabrała Adę do miasta chcąc, aby jej pomogła wybrać kapelusz. Przywiozła mi „Chłopów” 4 tomy Reymonta, Ada przyszła dopiero na wieczór z Olesiem. Obecnie jesteśmy po kolacji, „Chłopów” przeczytałam 1-go tomu 210 stronic. Oleś teraz czyta, mama myje sobie nogi. Ada śpi, ja piszę reszta chrapi. Oczy mi się kleją.

Wieczór 11 ½ za 2 minuty 1914 roku

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl
The following user(s) said Thank You: msm (Michał Mugaj)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 11 miesiąc temu #9650 przez Halina (Halina Klimza)
Tylko podziwiać, jesteś Krysiu najbardziej pracowitą osobą!!!
Z Twojej listy interesują mnie nazwiska - Kluczny,Nowak,Włodarczyk - wszyscy u mnie łącza się z nazwiskiem Pietruszewski
oraz Barczyk,Ujma, Trepka ( z "tych'- a nie włościan) oraz Dziublak- Dziubak?? - może takie nazwisko spotkasz?
Polecam się pamięci
Halina

5 lata 11 miesiąc temu #9664 przez huras (Florian Huras)
Pani Krystyno !
Ogromny szacunek dla Pani osoby i dotychczasowych dokonań.Chylę czoło, życzę wytrwałości i niegasnącego zapału. Pani Krysieńko !!. Podziwiam. HF

5 lata 11 miesiąc temu #9686 przez Izis (Izabela Przestrzelska (Migoń))
Ta Pani chyba oszalała. Moje rody w 3/4 wywodzą się z parafii Borowno i Kruszyna. Pomimo, że nie muszę szukać po całym kraju, a księgi są dostępne w internecie wypisanie wszystkich krewnych zajmuje mnóstwo czasu, a to tylko kilka nazwisk. Nie wyobrażam sobie dodania aż tylu ludzi do drzewa.

Czy Pani praca będzie jakoś opublikowana, te 11000 osób na pewno by się przydało wielu osobom. Może w formie plików, tu na stronie.

5 lata 11 miesiąc temu #9687 przez sebol (Sebastian Górecki)
mi osobiście maksymalnie 50 osób dziennie udało sie wpisać, ale to na początku i olsztyn jest całkowicie zindeksowany, później będzie gorzej, weryfikacja 2 mężów i 3 żon zajmuje mnóstwo czasu. być może zrobie większość olsztyna- wpisze do mojego drzewka- ale nie jest moim cele pełna indeksacja. podsumowując - gratuluję pomysłu Pani Krystyno

5 lata 10 miesiąc temu #9736 przez szafert (Krystyna Jałowiecka Szafert)
.....ma Kamienica Polska swojego Kuśnierczyka
Huta Stara ma Gerascha
Rędziny swojego Rozenberga
Mykanów może mieć mnie
no chyba , że więcej osób się włączy w ten projekt
praca jest żmudna.....
The following user(s) said Thank You: msm (Michał Mugaj)

5 lata 10 miesiąc temu #9769 przez j.ostopinka (Joanna Pączek)
Krysiu to co robisz to jest nie tylko wielka praca ale mega wysiłek. Jestem na prawdę pełna podziwu i zachwytu nad tym co robisz. Ogromne podziękowania dla Ciebie za to że mimo wszystko znajdujesz czas na tą żmudną pracę. Pozdrawiam Asia

5 lata 10 miesiąc temu #9919 przez andrzej (Andrzej Kuśnierczyk)
Krysiu, dziękuje . Bo Jacek w ORIONIE zawsze ma amnezję na ten temat. Wybaczam mu.

5 lata 10 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #9920 przez szafert (Krystyna Jałowiecka Szafert)
w ORIONIE wspomniało Mykanowie
mam już około 12000 osób
nowe nazwiska
Gułaj
Związek

4 lata 9 miesiąc temu #14886 przez Mago1 (Małgorzata Flis /Cieśla/)
Witam serdecznie
bardzo się cieszę, że znalazła się w Mykanowie taka kochana KRYSIA, ja pochodzę z gminy Mykanów i jestem pełna podziwu dla Ciebie, ale myślę, że to twoja pasja w przeciwnym wypadku szybko by się znudziło, też poszukuje korzeni moich
przodków, nazwisko Seweryn jest w twoim spisie,to pamieńskie
nazwisko mojej pra babci, Natomiast nazwisko którego nie ma na liście a powinno być, to PIPUTA są nadal mieszkańcami Mykanowa, mało popularne na naszym terenie ponieważ przybyło wraz z moim pradziadem " Jan Piputa "który przybył z Krakowskiego, i osiedlił się w Mykanowie
posiadam informację o rodzie do 1880r,
Następne nazwisko to Sankowski z Borowna a właściwie z Łochyni, i tu jest problem,
jeśli mogę liczyć na twoją pomoc, chętnie skorzystam
gorąco pozdrawiam
Małgorzata

Czas generowania strony: 0.333 s.