Genealodzy na sympozjum

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #11474 przez Piotr Gerasch
Genealodzy na sympozjum was created by Piotr Gerasch

Środa 13 maja.
Jak zaszłam było kilka uczennic. Aleksandra Nikołajewna powiedziała mi, że dziś będę dyżurną z Różalską. Golachowska dziś nie przyszła, Sabce się bez niej przykrzyło. Dla mnie dzień, w którym jestem dyżurną to jakby stracony, cały dzień siedzieć w klasie i pilnować uczennic i porządku, ani na salę nie można wyjść i pospacerować. Całe szczęście, że dzisiaj było zimno i nie poszłyśmy na dwór. Lubię swoją drogą być dyżurną, gdyż można wszystkim zwracać uwagi np. „Gawrońska cicho, Kożusznik siedź spokojnie, Jecie nie rozmawiaj”. Przez dwie lekcje był ruski pierwsza i druga na kaligrafii. Kaligrafia była na rysunkach, ponieważ nie ma Wiery Jewsiejewny, jest w Kielcach. Trzecia była artma Pisaliśmy klasówkę. Napisał zadanie na tablicy, spisaliśmy, Gola na pewno nie przyszła, dlatego, że bała się artmy, chociaż ona siedzi koło mnie, lecz wcale nie umie ściągać. Baczyńska lub Mądrzycka jak siądzie przy mnie to zaraz napisze na 3. Cały czas śmiać mi się chciało z Aleksandry Nikołajewny; przychodziła do mnie patrzyła jak ja robię, chodziła do Franke i jej mówiła. Już cała zadanie zrobiłam i dzieliłam ostatnie działanie gdy mi nie chciało wyjść. A.N. kazała mi przeczytać czy gdzie się nie omyliłam, nie. Zostało reszty 6 kopiejek. Powiedziałam to nauczycielowi przyszedł do mnie i zaczął czytać wszystko dobrze. Więc kazał nam przerobić 25k. na 19. Wtedy wyszło, dostałam zaraz 5 Jecia, Lucyna też. Ile dostała Mary i Zorka to nie wiem. Czwarta była niemce, Niemka była zła wyzywała naprzód 4 uczennice. Baczyńska, Buczkowską, Gołębiowska i Tejchman dostały po 2. Następnie Mary, Jolę, Arian, Gostyńską i Wien. Nie wszystkie dostały stopnie, bo był dzwonek. Tadek nam zachorował na odrę. Mama kupiła sobie płaszcz za 7 rb. i kapelusz czarny toczek za 2 rb. Zosia przyniosła mi lalkę i kilka kawałków materiału żebym uszyła jej sukienki, uszyłam fartuszek. Ada mi pokrajała. Przyszedł list do Ady od p. Aleksandrowej.

Za 7 minut 11 g. idę spać

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11475 przez Krzysztof Szczepanik
Replied by Krzysztof Szczepanik on topic Genealodzy na sympozjum

Fennixx
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie